10 golashënuesit më të mirë në 5 edicionet e fundit (Foto) 10 golashënuesit më të mirë në 5 edicionet e fundit (Foto)
Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në 5 vitet e fundit në Evropë. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i... 10 golashënuesit më të mirë në 5 edicionet e fundit (Foto)

Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në 5 vitet e fundit në Evropë.
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në Evropë në 5 edicionet e fundit, duke lënë mbrapa kështu Leo Messin.
Portugezi në 5 edicione ka shënuar 305 gola, apo 6 më shumë se sa Messi që ka 299.
Në vendin e tretë renditet Zlatan Ibrahimovic me një diferencë të madhe prej dyshes së parë me 180 gola, ndërsa top pesëshen e përmbyllin, Edinson Cavani 171 dhe Neymar 161 gola.

real_1453836036-9159455