Agjenti i Lautaros: Do ishte mrekulli t’a shohim duke luajtur me Leo Messin” Agjenti i Lautaros: Do ishte mrekulli t’a shohim duke luajtur me Leo Messin”
Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez nuk mund të ndalojë së shënuari me Argjentinën dhe agjenti i tij rrëfeu “do të ishte e mrekullueshme ta... Agjenti i Lautaros: Do ishte mrekulli t’a shohim duke luajtur me Leo Messin”

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez nuk mund të ndalojë së shënuari me Argjentinën dhe agjenti i tij rrëfeu “do të ishte e mrekullueshme ta shikosh atë të luante me Leo Messi në Barcelona”, transmeton Sovrani.info.

El Toro shënoi një hat-trick kundër Meksikës, do të thotë se ai tani ka 12 gola të mrekullueshëm në 14 kaptina të moshës së lartë.

“Është e mrekullueshme ta shohim atë duke luajtur me Leo Messi në Barcelona”, tha agjenti Beto Yaque për TyC Sports.

“Është mirë që ta shohësh atë të luajë ashtu, aq i qetë dhe i lumtur. Ai ka kontroll të jashtëzakonshëm në prekjen e tij të parë dhe kjo e bën shumë të vështirë për mbrojtësit ta kapin atë. ”

Martinez dhe Inter do të përballen me Barcelonën e Messit në Ligën e Kampionëve, pasi janë në të njëjtin grup.

“Lautaro është shumë i përulur. Kur shkova ta takoja në Bahia Blanca, nuk ishte e lehtë ta merrja me vete, pasi ai ishte shumë afër familjes së tij dhe ndihej i lodhur. Për fat të mirë, prindërit e tij kishin besim tek unë.”

“Para se të shkoja në Inter, i thashë që ai nuk do të luftojë për t’u vendosur, sepse unë e di se çfarëdo që Lautaro të fus në kokë, ai e arrin. Nuk ka aspak kuptim të vallëzosh në San Siro dhe të luash sikur është oborri yt i shtëpisë. ”

/Sovrani.info/