Agjenti konfirmon interesimin e Barçës për sulmuesin senzacional të Evropës Agjenti konfirmon interesimin e Barçës për sulmuesin senzacional të Evropës
Agjenti i Lautaro Martinez ka pohuar se Barcelona është fuqishëm e interesuar në nënshkrimin e sulmuesit të Interit, transmeton Sovrani.info. Interi kohët e fundit... Agjenti konfirmon interesimin e Barçës për sulmuesin senzacional të Evropës

Agjenti i Lautaro Martinez ka pohuar se Barcelona është fuqishëm e interesuar në nënshkrimin e sulmuesit të Interit, transmeton Sovrani.info.

Interi kohët e fundit mohoi spekulimet për një ofertë prej 112 milionë eurosh nga Barca për Martinez, por Alberto Yaque është i bindur se katalanasit janë në kërkim të 22-vjeçarit.

“Biseda për interesin e Barcelonës është e vërtetë,” ,tha Yaque për Ole.

“Askush nuk na thirri, por ne e dimë se ata e kanë parë me forcë. Është e vërtetë se Barcelona e pëlqen atë. ”

Mauro Icardi nuk ka të ardhme me Interin pasi ka shkuar në një mërgim të vetëshpallur sezonin e kaluar, por përfaqësuesi kishte vetëm lavdërime për argjentinasin.

“Mauro u ndesh shumë mirë, ai gjithmonë e thirri Lautaro dhe hapi dyert e tij tek ai. Ai është një djalë shumë interesant dhe i mirë”.

/Sovrani.info/