“Ai mund të bëhet Thierry Henry i Manchester United” “Ai mund të bëhet Thierry Henry i Manchester United”
Legjenda e Manchester United Paul Scholes mendon se Anthony Martial mund të bëhet Thierry Henry i Manchester United. 23-vjeçari është kthyer në qendërsulmues tek... “Ai mund të bëhet Thierry Henry i Manchester United”

Legjenda e Manchester United Paul Scholes mendon se Anthony Martial mund të bëhet Thierry Henry i Manchester United.

23-vjeçari është kthyer në qendërsulmues tek United pas largimit të Romelu Lukakut, por Scholes mendon se Martial ka aftësitë të jetë aq i rëndësishëm për

Djajtë sa Herny për Arsenalin.

“Nëse luajnë ashtu si ndaj Chelsea-t, Martial dhe Rashford mund të ndëshkojnë këdo,” shprehet Scholes.

“Martial vjen nga e majta dhe kjo është diçka e mirë. Më kujton Henry, edhe ai e niste ndeshjen si qendërsulmues dhe përfundonte në krahun e majtë.”