Aktori i njohur vdes në aksident trafiku Aktori i njohur vdes në aksident trafiku
Fituesi i çmimeve, Gram Louie Rankin i njohur për rolin e tij si Ox në filmin “Belly” – vdiq në një aksident automobilistik në... Aktori i njohur vdes në aksident trafiku

Fituesi i çmimeve, Gram Louie Rankin i njohur për rolin e tij si Ox në filmin “Belly” – vdiq në një aksident automobilistik në Kanada, ka konfirmuar TMZ.

Nuk janë dhënë shumë detaje, por Louie vdiq të hënën në një aksident fatal në Ontario, Kanada, e përplasja raportohet se përfshinte një kamion transporti dhe një automjet tjetër.

Louie luajti së bashku me Nas dhe DMX në dramën e krimit të vitit 1998 “Belly” dhe personazhi i tij, Ox, ishte një mbret Jamaican.

Kreditë e tjera të tij përfshijnë “Shottas” të vitit 2002 dhe “We Run These Streets.” të vitit 2014.

Lindur dhe rritur në Xhamajka, Louie ishte gjithashtu një artist xhamajka i vallëzimit dhe muzikës regeton. Në vitin 1992 ai fitoi një Grammy.