Albert Dumani zbulon sekretin shokues të Dervish Pashait tek seriali ‘Sulltanesha Kosem’ Albert Dumani zbulon sekretin shokues të Dervish Pashait tek seriali ‘Sulltanesha Kosem’
Seriali “Sulltanesha Kosem” është aktualisht një nga serialet më të ndjekur në Shqipëri, një serial historik që tregon për periudhën e sundimit të Sulltan... Albert Dumani zbulon sekretin shokues të Dervish Pashait tek seriali ‘Sulltanesha Kosem’

Seriali “Sulltanesha Kosem” është aktualisht një nga serialet më të ndjekur në Shqipëri, një serial historik që tregon për periudhën e sundimit të Sulltan Ahmetit i cili e merr fronin në një moshë shumë të re.

I ftuar për të folur për këtë serial ditën e djeshme në emisionin “Rudina” ishte drejtori i programacionit të TV Klan, Albert Dumani i cili zbuloi një sekret mbi Dervish Pashain dhe gjithashtu çfarë do ndodhë në episodet në vijim.

Dumani zbuloi se Dervish Pashai, krahu i djathtë i Sulltan Ahmetit është i dashuruar me sulltaneshën Handan, e quajtur ndryshe nëna sulltaneshë, pra mamaja e Ahmetit, megjithatë siç u shpreh Dumani dashuria e tij do mbesë platonike pasi është e pamundur që ai të krijojë një lidhje me nënën e Sulltanit.

Siç dihet në serial do të luajë edhe aktorja shumë e njohur, Beren Saat e cila do zëvendësojë Anastasian. Dumani zbuloi se Beren Saat do shfaqet në serial në rolin e “Kosem” javës tjetër./Xing.al