Allegri me deklaratë të prerë për Ramsey-n, Ronaldo, Dybala…. Allegri me deklaratë të prerë për Ramsey-n, Ronaldo, Dybala….
Bosi i Juventusit Massimiliano Allegri foli para mediave në prag të fazës së fundit të 1/16-të të Kupës së Italisë kundër Bolonjës, transmeton Sovrani.info.... Allegri me deklaratë të prerë për Ramsey-n, Ronaldo, Dybala….

Bosi i Juventusit Massimiliano Allegri foli para mediave në prag të fazës së fundit të 1/16-të të Kupës së Italisë kundër Bolonjës, transmeton Sovrani.info.

Me yllin e Zonjës së Vjetër Cristiano Ronaldo, i cili ka qenë i përfshirë në një tjetër kapitull të rastit të Mayorga, taktikani italian zbuloi reagimin e ish yllit të Real Madridit.

“Është një gjë private, unë flas vetëm për futbollin. Cristiano është trajnuar mirë dhe gjithashtu u pushua pak. Ne duam të luajmë të gjitha 36 lojërat e mundshme të mbetura para fundit të sezonit. Unë nuk dua të flas për jetën private. Ronaldo anashkaloi gjashtë ndeshje me ekipin e tij kombëtar. Nesër do të luajë, le të shohim se kur, ku, kur dhe pse “.

Allegri bëri gjithashtu komente mbi nënshkrimin e afërt të Aaron Ramsey i cili do të bashkohet me Juven në verë. Allegri u pyet nëse ai do të donte të parashikonte transferimin e tij në Torino në janar: “Unë tashmë mund të mbështetem në pesë mesfushorë të lartë. Ata janë aq të mirë sa që nuk kam nevojë për askënd. Nesër ne duhet të ruajmë fokusin tonë ose do të kishim humbur një objektiv “.

MANDZUKIC – “Nuk kemi ndjenja të mira. Ashtu si ai thotë: ‘Jo mirë’.

DYBALA – “Ndoshta ai mund të shënojë nesër. Pres një ndeshje të bukur, ashtu si ai e bëri kundër Sampit. Ai është shumë i rëndësishëm për të lidhur lojtarët tanë. Ai është një lojtar tjetër nga Ronaldo dhe Mandzukiq, ata nuk ndërtojnë nga mbrapa “.

RACISMI – “Mendoj se është gabim të ndalet lojA. Ka një zgjidhje për problemet me futbollin italian, por askush nuk është mjaft i guximshëm për ta bërë atë, sepse disa vendime do të ishin jopopullore “, përfundoi Allegri.  /Sovrani.info/