Apple lanson Iphone 8 dhe Iphone X, ja pamjet e para (FOTO) Apple lanson Iphone 8 dhe Iphone X, ja pamjet e para (FOTO)
Apple ka lansuar  dy smartphone të rinj, Iphone 8 dhe Iphone X. Iphone X është pa asnjë buton dhe krejtësisht xham. Ekranet e të... Apple lanson Iphone 8 dhe Iphone X, ja pamjet e para (FOTO)

Apple ka lansuar  dy smartphone të rinj, Iphone 8 dhe Iphone X.

Iphone X është pa asnjë buton dhe krejtësisht xham. Ekranet e të dy smartphonëve do të jenë 4.7 inç dhe 5.5 inç, përcjell Sovrani.info

Ata gjithashtu mund të mbushen me valë. Çmimi i Iphone X do të jetë 1000 dollarë.

Përveç telefonave, Apple lansoi gjeneratën e  tretë të orës  “iWatch” dhe televizorin 4K Apple./Sovrani.info

iphone-1

iphone
iphone8