Arsenal dëshiron që lojtarët më të mirë të qëndrojnë në Emirates. Drejtuesit e Arsenalit duan që futbollistët më të mirë të skuadrës të kenë...

Arsenal dëshiron që lojtarët më të mirë të qëndrojnë në Emirates.
Drejtuesit e Arsenalit duan që futbollistët më të mirë të skuadrës të kenë kushte të mira dhe të vazhdojnë të qëndrojnë në Emirates.

The Times shkruan se, Arsenal po planifikon që 5 yjeve të skuadrës t’u ofrojë kontrata të reja me kushte më të mira.

Bëhet fjalë për Santi Cazorla, kontrata e të cilit skadon në vitin 2017, për Mesut Ozil, Alexis Sanchez, Jack Wilshere dhe Alex Oslade-Chamberlain.

Menaxheri Arsene Wenger po ashtu edhe këtë edicion do të ketë 100 milionë euro për transferimin e lojtarëve të rijnë, të cilët do të përforconin edhe më shumë skuadrën.