Pierre-Emerick Aubameyang ia ka mbyllur derën Real Madridit dhe Liverpoolit Sipas mediave gjermane, sulmuesi nga Gaboni ka nënshkruar kontratën e re me skuadrën gjermane....

Pierre-Emerick Aubameyang ia ka mbyllur derën Real Madridit dhe Liverpoolit Sipas mediave gjermane, sulmuesi nga Gaboni ka nënshkruar kontratën e re me skuadrën gjermane. Aubameyang kërkohet nga Real Madrid dhe Liverpool, por thuhet se lojtari ‘fshehurazi’ ka nënshkruar kontratën e re me Dortmundin, e cila thuhet se është zgjatur edhe për 12 muaj. Aubameyang është pjesë e Dortmundit nga viti 2013 dhe është vetëm dy gola pran 100 golëshit me ‘milionerët’ gjerman.