Ausilio dje ishte në Angli, United e shokon me çmimin e Lukaku-t Ausilio dje ishte në Angli, United e shokon me çmimin e Lukaku-t
Dje, drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, u largua nga aeroporti i Linate për në Londër, ku ishte në disa zyra strategjike të Man... Ausilio dje ishte në Angli, United e shokon me çmimin e Lukaku-t

Dje, drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, u largua nga aeroporti i Linate për në Londër, ku ishte në disa zyra strategjike të Man Utd. Të dy klubet u takuan për të diskutuar përRomelu Lukaku: lojtarin që Conte dëshiron të zëvendësojë Icardin, transmeton Sovrani.info.

Natyrisht, Nerazzurët synojnë të kënaqin menaxherin e tyre të ri, por për disa emra dhe negociata të caktuara, kërkesat për transfertë janë më të larta se sa parashikohej. Në të vërtetë, Djajtë e kuq duan 85 milionë euro për sulmuesin.

Inter e mori kërkesën pa u mbështetur, duke u bërë më i vetëdijshëm për faktin se United nuk ka ndërmend të japë ndonjë zbritje, ndërsa ata nuk janë në nxitim për të mbështetur as nxitjen e Conte apo Lukakut.

Negociatat do të ngadalësohen për disa ditë dhe pastaj skuadra zikaltër do të paraqesë një ofertë për lojtarin, e cila nuk do të jetë aq e lartë sa 85 milionë euro e kërkuara, sigurisht. Një ide është që oferta e kredisë të rritet në 20 milionë euro, gjë që mund të nxisë negociata të mira. /Sovrani.info/