Barça mban takimin e parë me agjentët e Matas, lojtari dëshiron qëndrimin në ‘Old Trafford’ Barça mban takimin e parë me agjentët e Matas, lojtari dëshiron qëndrimin në ‘Old Trafford’
Barcelona është në bisedime me agjentët e mesfushorit të Manchester Unitedit, Juan Mata. Mediat britanike shkruajnë se tashmë është zhvilluar takimi i parë mes... Barça mban takimin e parë me agjentët e Matas, lojtari dëshiron qëndrimin në ‘Old Trafford’

Barcelona është në bisedime me agjentët e mesfushorit të Manchester Unitedit, Juan Mata.
Mediat britanike shkruajnë se tashmë është zhvilluar takimi i parë mes ‘Blaugranave’ dhe përfaqësuesve të lojtarit, transmeton KosovaPress.
Mata prej kohësh është duke i vëzhguar nga kampionët e Spanjës, dhe duket se skuadra nga ‘Camp Nou’ do të mundohet ta bind lojtarin në mënyrën që vjen ai të bëhet pjesë e Barcelonës.
Ndryshe, Mata është shprehur i lumtur në Manchester dhe thuhet se për momentin spanjolli nuk është duke menduar rikthimin në vendlindje.
Reprezentuesi spanjoll iu bashkua Chelsea dy vjet më parë për çmimin 37 milionë euro për të kaluar me pas në ‘Old Trafford’.