Barcelona i ofron 60 milionë euro Napolit për… Barcelona i ofron 60 milionë euro Napolit për…
Gjigandi spanjoll FC Barcelona është duke përgatitur një ofertë për mesfushorin shumë të vlerësuar të Napolit, Fabian Ruiz, sipas Mundo Deportivo, transmeton Sovrani.info. 23-vjeçari... Barcelona i ofron 60 milionë euro Napolit për…

Gjigandi spanjoll FC Barcelona është duke përgatitur një ofertë për mesfushorin shumë të vlerësuar të Napolit, Fabian Ruiz, sipas Mundo Deportivo, transmeton Sovrani.info.

23-vjeçari vlerësohet lartë në komunitetin e futbollit dhe po etiketohet si një taktik mjeshtëror nga shumë njerëz që ndjekin nga afër futbollin italian.

Prandaj, nuk është për t’u habitur pasi kampionët aktual spanjoll kanë interes serioz për të përvetësuar shërbimet e Ruiz.

Sa i përket raportit të fundit, Barcelona do të ofrojë një shumë prej 60 milionë eurosh për spanjollin ndërkombëtar në afatin kalimtar të janarit, e cila mund të provojë të jetë tepër joshëse si një oferte për klubin me bazë në Napoli.   /Sovrani.info/