Bayern Munchen kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Bavarezët barazuan në stadiumin në Estadio da Luz si mysafirë të Benficas duke barazuar 2:2...

Bayern Munchen kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Bavarezët barazuan në stadiumin në Estadio da Luz si mysafirë të Benficas duke barazuar 2:2 dhe në saje të fitores minimale prej 1:0 në takimin e parë, kaloi më tutje në garën më prestigjioze evropiane për klube.

Golat për Benfican i shënuan Jimenez 27′ dhe Talisca 76′, kurse për Bayern shënuan Vidal 38′ dhe Muller 52′.

Bayern në gjysmëfinale i bashkohet ekipeve si Atletico Madrid, Real Madrid, Manchester City./Sovrani.info

https://www.youtube.com/watch?v=9xOh5dRUaV8&ab_channel=OliverSports