Befason italia, ky është kandidati më serioz për t’a marrë timonin e kombëtares (FOTO) Befason italia, ky është kandidati më serioz për t’a marrë timonin e kombëtares (FOTO)
Dështimi për t’u kualifikuar për në botërorin ‘Rusia 2018’ pritet t’i kushtojë me humbjen e vendit të punës Gianpiero Ventura dhe tashmë kanë filluar... Befason italia, ky është kandidati më serioz për t’a marrë timonin e kombëtares (FOTO)

Dështimi për t’u kualifikuar për në botërorin ‘Rusia 2018’ pritet t’i kushtojë me humbjen e vendit të punës Gianpiero Ventura dhe tashmë kanë filluar të qarullojnë emrat e mundshëm për zëvendësimin e tij, transmeton Sovrani.info.

Deri tani emrat më të përfolur ishin Roberto Mancini dhe Carlo Ancelotti, por befasia vjen në orët e fundit kur mediat italiane raportojnë se trajneri i Barit Fabio Grosso ka parakaluar kandidatët paraprak.

Kujtojmë se Grosso ka luajtur për Italianë, madje ai mbahet mend për penalltinë vendimtare të shënuar në finalen e vitit 2006 në botëror. /Sovrani.info/

untitled