Bilbao – Barcelona, formacionet e mundshme Bilbao – Barcelona, formacionet e mundshme
Sot hapet edhe kampionati spanjoll i futbollit i njohur si La Liga dhe ndeshja e parë zhvillohet nga ora 21:00 ndërmjet Athletic Bilbaos dhe... Bilbao – Barcelona, formacionet e mundshme

Sot hapet edhe kampionati spanjoll i futbollit i njohur si La Liga dhe ndeshja e parë zhvillohet nga ora 21:00 ndërmjet Athletic Bilbaos dhe Barcelonës, transmeton Sovrani.info.

Ernesto Valveerde do të kërkojë tre pikët e para pa emra të mdhenjë si Lionel Messi dhe Arthuro Vidal.

Këto janë formacionet e mundshme:

Athletic Bilbao:  Herrerin; De Marcos, Alvarez, Martinez, Berchiche; San Jose, D. Garcia; Muniain, R. Garcia, Ibai; Williams

Barcelona:   Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; De Jong, Busquets, Roberto; Dembele, L Suarez, Griezmann

/Sovrani.info/