Cana shfaq patriotizmin edhe në plazh (FOTO) Cana shfaq patriotizmin edhe në plazh (FOTO)
Kapiteni i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, djali nga Gjakova, nuk e fsheh kurrë patriotizmin e tij dhe aq më pak mundet, nëse është në... Cana shfaq patriotizmin edhe në plazh (FOTO)

Kapiteni i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, djali nga Gjakova, nuk e fsheh kurrë patriotizmin e tij dhe aq më pak mundet, nëse është në plazh.

Në një foto të postuar nga pushimet franceze, Lorik Cana, ka treguar edhe një herë tatuazhet që ia kemi parë në fushë, në çaste festimi, apo në dhomat e zhveshjes.

lorik

Brenda atmosferës së fitoreve të Kombëtares edhe pamjet e shqiponjës, luftëtarëve ilirë, apo vargjet e himnit dhe të tjera vargje patriotike, janë plotësisht brenda temës, por në mes të rërës së nxehtë, larg fushave të futbollit dhe Shqipërisë, ai duket si një libër historie i marrë me vete në plazh.

Por ja që patriotizmi nuk shkon kurrë me pushime dhe Lorik Cana e ka treguar që e merr gjithmonë me vete!/revistaclass

Dardan Ilirian??! I was here when time began, i will be here when it ends ??! Kush na ka inatin ….?

A photo posted by Lorik Cana (@lorikcana) on