Pamje rrëqethëse, shembet ura në Tajvan
Pamje rrëqethëse, shembet ura në Tajvan – autocisterna që po lëvizte nëpër të bie mbi barkat e peshkatarëveNjë urë gjigante në portin Nanfangao në verilindje të Tajvanin është shembur mbi barkat e peshkatarëve, duke mbetur të lënduar më shumë se 20 persona, kurse ekipet emergjente kanë bërë të ditur... Më shumë
Nëna doli për të pirë, dy vjeçarja vdes pas 5 orësh djegie në makinë
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Kaliforni. Për shkak të neglizhencës së nënës, një vogëlushe 2-vjecare ka ndërruar jetë në makinë. Ndërkohë që temperaturat ishin shumë të larta, nëna e la vetëm që të shkonte për të pirë alkool me një mikeshë. Vogëlushja June Love Agosto qëndroi e mbyllur... Më shumë
Aksident i tmerrshëm, shoferi i kamionit bie nga lartësia – kjo është gjendja e tij
Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të premte në Savona të Italisë, ku një kamion i tonazhit të rëndë ka pësuar një aksident dhe një pjesë e mjetit ka rënë nga një lartësi prej 40 metrash. Drejtuesi i kamionit ka qenë një shtetas me origjinë shqiptare. Kamioni që... Më shumë
Foshnja e sapolindur hidhet në lumë nga babai, nuk gjendet trupi! Prindërit janë 16 dhe 13 vjeç
Prej tre ditësh vijojnë kërkimet intensive, por pa rezultat. Efektivë të policisë dhe shërbimit zjarrfikës po kërkojnë trupin e një foshnje të sapolindur, të hedhur në lumë nga babai. Ndërkohë dalin detaje shokuese lidhur me çështje në fjalë, pasi prindërit e foshnjës janë dy të mitur me moshë 16... Më shumë
E pabesueshme, 24-vjeçari martohet me 81-vjeçaren për këtë arsye
Po hetohet rasti Zyrtarët ukrainasë janë duke e hetuar një rast, një 24-vjeçar u martua me kushërirën e tij 81-vjeçare me aftësi të kufizuara për t’i ikur shërbimit ushtarak. Alexander Kondratyuk, 24-vjeçar, pretendohet se u martua me kushërirën e tij, e cila është 57 vjet më e moshuar, për... Më shumë
Tentuan të rrëmbejnë anijen, katër nigerianë prenë vetën dhe kërcënuan marinarët se…
Në përpjekje që të rrëmbejnë një anije dhe të arrijnë ilegalisht në Britani të Madhe, katër nigeriane e kanë prerë vetën dhe me gjakun që iu rridhte që pretendonin se ishte i sëmurë, i kërcënonin marinarët se do t’i infektojnë. Special Boat Service kanë arritur në anijen Grande Tempa,... Më shumë
Panik i madh! Stambolli goditet nga një tërmet i fuqishëm, ja sa ishte magnituda
Stambolli goditet nga një tërmet 5,8 ballësh, njofton Drejtoria për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD), raporton Anadolly Agency. Shkollat dhe spitalet u evakuuan pas tërmetit. Sic thuhet ne faqen zyrtare te te dhenave per termetet, epiqendra e termetit ishte 7 km. İstanbul'da 5.8 şiddetindeki #deprem 'i gösteren en... Më shumë
Në Kinë hapet aeroporti më i madh në botë
Aeroporti i ri më i madh ndërkombëtar në botë “Dasing” sot u hap zyrtarisht në Pekin nga presidenti kinez, Si Xhinping. Ndërtimi i aeroportit filloi në vitin 2014 dhe kushtoi 11,4 miliardë dollarë amerikanë, ndërsa fluturimet prej këtij aeroporti i përfshijnë 112 destinacione në mbarë botën. Sipas paralajmërimit, aeroporti... Më shumë
Përplaset autobusi, 4 të vdekur 5 të tjerë të lënduar rëndë
Një autobus që transportonte turistë kinezë është aksidentuar në shtetin amerikan të Utah, ku mbetën të vdekur katër persona dhe 5 të tjerë të lënduar rëndë. Automjeti ishte afër Parkut Kombëtar “Bryce Canyon” kur ai devijoi rrugën dhe goditi një mbrojtëse të rrugës. Nga 31 personat që ishin në... Më shumë
Përdhunohet nga babai i shoqes gjatë festës, i kishte hyrë në dhomë teksa flinte
Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë shumë vajza të reja në ditët e sotme. Por pikërisht në atë shtëpi u përdhunua nga babai i shoqes. Nën akuzë për përdhunim është vënë një 44-vjeçar amerikan, James Michael Reed,... Më shumë