ISIS paralajmëron sulme të reja terroriste
Udhëheqësi i të ashtuquajturit Shteti Islamik, Abu Bakr Al-Baghdadi, paralajmëroi në një mesazh audio të lëshuar sot, se operacionet e përditshme të organizatës terroriste po vazhdojnë. Mesazhi është publikuar nga rrjeti mediatik Al Furkan i Shtetit Islamik, i cili pretendon se është lëshuar nga lideri i Shtetit Islamik, transmeton... Më shumë
Zjarr në një spital në Rio de Janeiro
Të paktën 11 persona kanë vdekur për shkak të një zjarri që shpërtheu në spitalin Badim të Rio De Janeiro të enjten në mbrëmje. Struktura është evakuuar dhe shumë pacient janë transferuar në të tjera qendra, por disa prej tyre kanë qenë të detyruar të presin në rrugë teksa... Më shumë
Përdhunoi shoqen e dhomës, 19-vjeçarja del nga burgu pasi…
Një 19 vjeçare u arrestua në muajin qershor e akuzuar për përdhunimin e shoqes së dhomës, në Universitetin Saskehana, Pensilvani, SHBA. Akuzuesja tha në padi se kishte qenë dita e fundit në atë konvikt, dhe se do të shpërngulej diku tjetër. Për këtë arsye e kishte mbushur shtratin e... Më shumë
Nëna humb ndjenjat, kur në derë i troket djali që kishte varrosur
Antonina Mikhailovna, një grua 62-vjeçare në Rusi, kishte raportuar në polici zhdukjen e të birit 43-vjeçar, Konstantinit, një javë pasi nuk kishte dëgjuar më asgjë prej tij dhe askush nuk e dinte ku ndodhej. Policia e mori në telefon pas pak ditësh dhe i thanë se kishin gjetur trupin... Më shumë
Lind ‘foshnja mrekulli’. U rrit në barkun e nënës së vdekur
Ndodhi në Republikën Çeke. Gruaja me tru të vdekur por me zemrën që i rrihte arriti të lindë vajzën e saj: 2 kg dhe 130 gram për 42 cm gjatësi. Nëna, Eva është shpallur e vdekur në mënyrë cerebrale por zemra e saj ka vazhduar të rrahë edhe për 117... Më shumë
Kampi në Siri ku po qëndrojnë ende disa kosovarë
Në një nga kampet që ka numrin më të madh të familjarëve të pjesëtarëve të grupit militant Shteti Islamik në Siri, Al-Hol, raportohet se ende është e fuqishme bindja ekstremiste mes grave dhe fëmijëve të pjesëtarëve të IS-it. Monitoruesit ndërkombëtarë raportojnë për mungesë të sigurisë brenda këtij kapmi si... Më shumë
Motori i avionit shpërthen në flakë, pasagjerët në panik nisin SMS: Diçka s’është në rregull, të dua
Panik dhe tmerr per pasagjeret e nje avioni me destinacion Edmonto, Kanada. Motori i avionit shpertheu ne flake dhe pasagjeret ne panik nisen te shkruajne mesazhe per te dashurit dhe familjaret e tyre. Piloti i avionit njoftoi se do te bente ulje emergjente dhe avioni po i drejtohej Aeroportit... Më shumë
23-vjeçarja zhduket pa gjurmë, gjendet e vdekur pas tre javësh
Një vajzë 23 vjeçe, Natasha Conabeer, u zhduk pa gjurmë nga qyteti i KwaZulu-Natal, në Afrikën e Jugut. Nga e reja ishin humbur gjurmët prej tre javësh, deri kur u gjet fundjavën e lënë pas në gjendje të rëndë. Natasha ishte zhdukur qysh prej 18 gushtit dhe vetëm pas... Më shumë
Burri jeton tmerrin: Gruaja më lidhi dhe ma preu me thikë organin
Një burrë ne Karolinën e Veriut ka jetuar tmerrin , kur gruaja siç tregon ai vet, e ka lidhur dhe i ka prerë me thikë organin gjenital. James Frabutt 61-vjeç është gjetur i gjakosur në shtrat, ndërsa tregoi për policinë se gruaja e tij Victoria Thomas Frabutt 56-vjeç, e ka lidhur... Më shumë
Të paktën 13 pasagjerë mbetën të lënduar, një prej të cilëve në gjendje të rëndë, pas turbulencave në një avion para se të ulej në Berlin të Gjermanisë. Avioni “Eurowings Airbus A319” u përfshi nga turbulencat vetëm pak momente para se të ulej në aeroportin “Tegel”, ndërsa ishte nisur... Më shumë