Nëna lë djalin 3-vjeç të vdesë nga uria
Një nënë është shpallur fajtore për vdekjen e djalit të saj trevjeçar, trupin e të cilit e fshehu më pas në një lodër, shkruan Mirror. Një juri në Arizona, gjeti Raquel Barreras fajtore në dy akuza, për vrasje dhe abuzime me fëmijë, pasi ajo nuk e lejonte djalin e... Më shumë
Shoku i dha një copë djathi, 13-vjeçari humb jetën pasi kishte alergji nga qumështi
Alergjia që kishte nga qumështi i kushtoi jetën një 13-vjeçari në Greenford të Londrës. Një shok i tij i klasës i futi një copë djathë në qafë, por ky veprim i kushtoi jetën Karanbir Singh Cheema. Ai u dërgua menjëherë në spital, ku pas 10 ditësh në gjendje kome,... Më shumë
Humb jetën tragjikisht 10 vjeçarja: Pësoi arrest kardiak në parkun e lodrave
Një vajzë e vogël nga Michigani humbi jetën tragjikisht teksa provoi një rrëshqitëse ujore 270 metra të gjatë. Mjekët thanë se ishte një ritëm jo normal i zemrës ajo çka i mori jetën 10 vjeçares. London Eisenbeis priti dy vite për të provuar një lojë të tillë, në parkun... Më shumë
Ndalohen me ligj thashethemet, ja masa ndëshkuese
Me fillimin e verës banorët e Binalonan, një qyteti të vogël në Filipine, mblidheshin nën pemë dhe bënin thashetheme rreth fqinjëve e tregonin histori tradhtish, skandale divorcesh etj. Duket se kjo gjë nuk do të jetë më e mundur pasi bashkia e këtij qyteti ka ndaluar me ligj thashethemet... Më shumë
Tmerrohet nëna, vajza i kthehet nga çerdhja me kafshime në trup
Të gjitha shenjat e vajzës ndodhën vetëm në një ditë Një nënë nga Arizona është tronditur kur vajza e saj 15 muajshe u kthye nga çerdhja me 25 shenja kafshimi në shpinë. Ish marinsja, Alice Martin vuri re lëndimet pasi mori vogëlushen nga çerdhja, por ende nuk e di... Më shumë
19 studentë vrasin veten pas dështimit në provime në afatin e Prillit
Nëntëmbëdhjetë studentë kanë bërë vetëvrasje. Kjo pasi që dolën rezultatet e testeve të prillit në shtetin e Indisë, shkruan CNN. Qindra prindër kanë protestuar evaluimin e këtyre provimeve, që kanë rezultuar me nota të gabueshme për studentët. Këto provime të studentëve në klasën e 12-të janë shumë të rëndësishme... Më shumë
Babai ‘djall” filmon vetën duke rrahur keq fëmijët e tij pasi e braktisi gruaja
Dy fëmijë dy dhe pesë vjeç mund të shihen në video, duke u përpjekur të mbrohen nga goditjet. Një baba ‘djall’ thuhet se filmoi veten duke rrahur dy fëmijët e tij të vegjël para se t’ia dërgonte pamjet shqetësuese gruas së tij në Britani pasi ajo u divorcua nga... Më shumë
90-vjeçaren e mbyllin në shtëpi, e moshuara ‘fluturon’ nga kati i 10-të
Një 90 vjeçare u kthye në çudinë e gjithë qytetarëve. Ajo ishte mbyllur në banesë nga familjarët dhe sapo u ndje në kurth bëri një zgjidhje të rrezikshme. Me një çantë në sup 90 vjeçarja ka zbritur nga shkallët e emergjencës 10 kate duke panikuar të gjithë kalimtarët. Ngjarja... Më shumë
Njihuni me brazilianin, vrasësin më të frikshëm me pagesë, që shkaktoi 500 viktima
Më 6 gusht të vitit 1971, kur ishte vetëm 17 vjeç, Hulio Santana shtrëngoi fort pushkën e gjahut dhe kreu vrasjen e parë. Sot, 64 vjeç, thotë që e ndaloi numërimin kur viktimat shkuan 492. Megjithatë, ende s’e ka harruar pamjen që mori fytyra e viktimës së parë. Te... Më shumë
Gjarpër në autobus, tmerrohen pasagjerët
Pasagjerët e një autobusi në Paisley, Renfrewshire janë tmerruar teksa kanë parë një gjarpër në sendilje. Ata telefonuan menjëherë shërbimet që kujdesen për gjarpinjtë, por dhe nuk nguruan të postonin foto në rrjet sociale. Pasagjerët zbritën menjëherë nga autobusi derisa shërbimet që kujdesin për gjarpinjtë e larguan atë. Mësohet... Më shumë