Somalia i liron 3 gazetarët e “Al Jazeera”
Rrjeti mediatik “Al Jazeera” njofton se qeveria e Somalisë i ka liruar tre gazetarët e saj, vetëm ditë pasi që ata u arrestuar bashkë me shoferin e tyre nga forcat e sigurisë. “Al Jazeera” tha në një komunikatë se Hamza Mohamed, një gazetar somalezo-britanik që punon për këtë transmetues... Më shumë
Belgjika kërkon sqarime nga ambasadori rus pas akuzës për bombardimet belge në Alepo
Ministria e Jashtme e Belgjikës thotë se e ka thirrur ambasadorin rus në Bruksel, pasi Moska ka pretenduar se aeroplanët luftarakë të Belgjikës i kanë vrarë civilët gjatë një sulmi ajror në Siri. Ministri i Jashtëm i Belgjikës, Didier Reynders, ka përsëritur edhe sot se vendi i tij nuk... Më shumë
Vëllai i Obamës mbështet Trampin për president
Malik Obama ka thënë se ai do ta mbështes Trampin që të bëhet president Gjysmëvëllau i presidentit amerikan Barak Obama deklaroi se do të marrë pjesë në debatet e fundit amerikane për zgjedhjet presidenciale si mysafir i kandidatit të republikanëve Donald Tramp, kumtuan sot mediumet amerikane. “Donald Tramp më... Më shumë
Obama –Trumpit: Mjaft u qave më

Obama –Trumpit: Mjaft u qave më

bota 19 October, 2016, 10:57

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i ka thënë të nominuarit republikan për president, Donald Trumpit, që të mos qahet më, si dhe e ka hedhur poshtë pohimin e Trumpit se zgjedhjet presidenciale të muajit të ardhshëm do të jenë të manipuluara. Ai ka thënë se tentimi i... Më shumë
Nxirret nga minatorët guri gjigant i zhadit, vlenë 155 milionë euro (FOTO)
Në Burma të Azisë është nxjerrë guri gjigant i zhadit që kap vlerën e 155 milionë eurove. Punëtorët kanë mbetur të mahnitur kur kanë gjetur këtë masiv të çmuar, që është i lartë afro tri metra, ndërsa është nga 5.4 metra i gjerë dhe i gjatë. Me peshë që... Më shumë
Luftë mes bandave në burg, vriten 27 të burgosur, merren peng 100 persona
Të paktën 25 persona janë vrarë gjatë një përleshje të ashpër mes dy bandave rivale në një burg të Brazilit. 7 prej tyre iu pre koka, ndërsa gjashtë tjerë u dogjën në zjarr në burgun Farm të Monte Cristos. Incidenti në Boa Vista, kryeqyteti i shtetit Roraima, ndodhi gjatë... Më shumë