Një çift bie nga dritarja e katit të nëntë derisa ishin duke kryer marrëdhënie
Një grua është vrarë pasi u rrëzua nga kati i nëntë i një ndërtese në Rusi ndërsa ishte duke kryer marëdhënie seksuale por partneri i saj mbijetoi dhe më pas vazhdoj ndejën. Gruaja, 30 vjeç, u gjet e vdekur në bazën e një blloku apartamentesh në Shën Petersburg në... Më shumë
Frymëzuese: Djaloshi pa këmbë nuk rresht së luajturi futboll
Nuk mund të ekzistojë një djalë më frymëzues se ky në video. Santigie është një djalë i cili ka lindur pa këmbë në Sierra Leone. Ai e do aq shumë futbollin sa nuk mund të heqë dorë edhe pse ka këtë difekt të madh fizik. ‘E luaj sepse është... Më shumë
Video po bën gjiro në botë! Vajza godet ashpër priftin duke e rrëzuar derisa po mbahej mesha!
Ishte duke mbajtur meshën kur një vajzë u afrua nxitimthi pas shpinës së tij dhe e shtyu nga altari dhunshëm, duke e rrëzuar përtokë. Është kjo situata e pazakontë e ndodhur këtë të diel, teksa prifti Marcelo Rossi, po mbante meshën për besimtarët. Prifti ishte në altarin e kishës... Më shumë
E tmerrshme: Babai hedh nga ballkoni vajzën 16-muajshe, më pas hidhet edhe vetë
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë, pasi një burrë hodhi nga ballkoni vajzën e tij 16-muajshe, dhe më pas u hodh edhe vetë. Bëhet fjalë për një 35-vjeçar, banues në San Gennaro Vesuviano, i cili kreu aktin e rëndë. Për fat të keq foshnja ka humbur jetën në... Më shumë
I dashuri e qëllon me thikë në gjumë, 26-vjeçarja shtatzënë…
Për pak kohë do të sillte në jetë fëmijën e saj, por u vra në krevat, teksa flinte gjumë. 26-vjeçarja Kelly Mary Fauvrelle u qëllua në mënyrë vdekjeprurëse nga i dashuri i saj Aaron McKenzie, 25 vjeç, gjatë kohës që flinte në shtëpinë e saj në Thornton Heat, në... Më shumë
E jashtëzakonshme: 89-vjeçares i kthehet portofoli i vjedhur 75 vjet më parë
Kur ta vjedhin portofolin, ndoshta nuk pret të marrësh përsëri mbrapsht, sidomos pas 75 vjetësh. Betty Sissom mori dhuratën e jetës javën e kaluar pasi kuleta e saj që i humbi rreth viteve 1940 u kthye tek ajo. Kuleta e 89-vjeçares u zbulua në një mur të banjës së... Më shumë
Momenti tmerrues kur adoleshenti theret me thikë nga një bandë në mes të ditës
Një adoleshent është therur në mes të ditës në qendër të qytetit  Wakefield në Britaninë e Madhe. Pamjet tmerruese tregojnë momentin kur bandat përplasjen me njëra tjetrën. Disa çaste para sulmit, adoleshenti goditet nga të tjerët. Policia ka thënë se një person është gjetur i plagosur rëndë pasi që... Më shumë
Voziti me pishinën sipër makinës, me dy fëmijët e saj brenda
Jennifer Yeager nga Illinois i Shteteve të Bashkuara, është arrestuar nga policia, për shkak të vozitjes së rrezikshme. Nëna 49-vjeçare, kishte shkuar deri te disa të afërm ku e kishte fryrë një pishinë fëmijësh, ndërsa më pas e ka vënë sipër makinës dhe ka vozitur nëpër lagje, transmeton Telegrafi.... Më shumë
KUJDES: Mos bëni dush me lente në sy. Ky 29-vjeçar ka humbur shikimin
Bën dush me lentet e kontaktit, por për pasojë humb shikimin në njërin sy. Nick Humphreys, 29 vjeç nga Shrewsbury, Angli, nuk e kishte idenë se sa i rrezikshëm ishte zakoni i tij i të larit me lente, deri kur pas një ndeshje futbolli kuptoi se diçka nuk shkonte... Më shumë
Gjyshi mbante mbesën jashtë dritares së anijes, foshnja 18 muajshe bie dhe vdes
Një vajzë e vogël, vetëm 18 muajshe, gjeti vdekjen pasi ra nga një anije kroçerë. Vogëlushja rrëshqiti nga krahët e gjyshit, i cili ndodhej në katin e njëmbëdhjetë të anijes Freedom of the Seas di Royal Caribbean dhe po e mbante vogëlushen në dritare. Rënia nga 50 metra lartësi... Më shumë