Pi një litër birrë në gjysmë minute, vdes para syve të shokëve
Duhet të ishte një lojë, por përfundoi në tragjedi. Një djalë i ri u rrëzua dhe gjeti vdekjen në sytë e miqve të tij, rreth gjysmë minute pasi piu një litër birrë me një frymë. I riu, emri i të cilit nuk bëhet me dije, mbrëmjen e kësaj të... Më shumë
Mamaja i hoqi kompjuterin, djaloshi hidhet nga kati i pestë
Një 19-vjeçar nga Torino i Italisë është hedhur nga kati i pestë i pallatit pasi e ëma e tij i hoqi kompjuterin. Ai ndodhet në gjendje kritike i shtruar në spital. Thuhet se ai kishte krijuar varësi nga kompjuteri, dhe prej vitesh nuk dilte fare nga shtëpia. Ai po... Më shumë
Binjakët më të ndryshëm ndonjëherë
Një nënë e dy binjakëve krejtësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri thotë se njerëzit nuk e besojnë se ata janë motër e vëlla pasi janë shumë të ndryshëm madje edhe në ngjyrën e lëkurës. Judith Nëokocha, 38 vjeçe, pranon se ajo mbeti e befasuar kur lindi një djalë të zi,... Më shumë
Kufoma bie nga avioni, në oborrin e një shtëpie
Kufoma e një personi u rrëzua nga një avion i Kenya Airways, në kopshtin e një shtëpie në Londër. Trupi i pajetë dyshohet të jetë i një klandestini, i cili u rrëzua në një shtëpi në Clapham, të Lambeth, në jug të Londrës. Si policia, edhe kompania ajrore e... Më shumë
Një grua është martuar me të fejuarin e saj me sëmundje të pashërueshme vetëm një ditë para se ai të humbiste betejën me kancerin. Navar Herbert u nda nga jeta mbrëmjen e së martës. 22-vjeçari u diagnostikua me tumor në tru disa muaj më parë dhe gjendja e tij... Më shumë
Vajzën 2-vjeçare e hanë një grumbull krokodilash
Një vajzë dyvjeçare u vra nga krokodilat pasi u gjend në taborrin e tyre e tyre në Kamboxhia. Rom Roath Neary vdiq pasi humbi nga sytë e prindërve të saj, pasi u ngjit nëpër një hendek në një gardh, në fermën e krokodilëve në Siem Reap, transmeton lajmi.net. Pasi... Më shumë
Vuante nga një kollë e bezdishme, vajzës ju deshën 10 vjet për të gjetur shkakun
Një vajzë e re prej shumë vitesh vuante nga një patologji e çuditshme dhe e bezdisshme. Emri i saj është Renuka Harlapur dhe ajo është e kombësisë indiane. Papritmas vajza e re u prek nga një kollë e shpeshtë që e bëri atë të kishte një erë të rëndë... Më shumë
Gjinekologu lë shtatzënë dhjetëra paciente pa dijeninë e tyre
Përdorte spermën e tij për të lënë shtatzënë pacientet, të cilat mendonin se ishin sterile. Bernard Norman Barwin, një gjinekolog kanadez nga Ottawa, u pezullua nga detyra, për shkak se kishte përdorur spermën e tij gjatë farëzimit artificial, tek pacientet. Për vite me radhë nga 1970 deri në vitin... Më shumë
I nxehti ekstrem ka shkaktuar viktimën e parë në Spanjë. Një djalë 17-vjeçar ka humbur jetën për shkak të temperaturave të larta. Adoleshenti ndërroi jetë në spital mëngjesin e sotëm pasi ishte ndjerë i sfilitur nga i nxehti ekstrem për shkak të punës në fshat. Ngjarja ka ndodhur në... Më shumë
Ndërroi jetë për 27 minuta, gruaja tregon të ‘vërtetën’ e jetës pas vdekjes
Një grua që vdiq për 27 minuta u kthye në jetë duke kërkuar një stilolaps dhe letër. Tina Hines, e cila mezi fliste, shkroi në një fletore një mesazh: “Është e vërtetë”. Ajo pretendoi se pa parajsën pasi pësoi arrest kardiak. Tina pësoi arrest kardiak në Phoenix, Arizona ndërkohë... Më shumë