Thaçi priti shefin e ri të Misionit të Bankës Botërore në Kosovë, Marco Mantovanelli
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim njoftues shefin e ri të Misionit të Bankës Botërore në Kosovë, Marco Mantovanelli, të cilit i ka uruar mirëseardhje dhe suksese në punën e tij të re, njofton kumtesa, përcjell “Zeri.info”. “Kemi instaluar traditë të bashkëpunimit të... Më shumë
Arbitrazh për Trepçën, kërcënohet Serbia
Fondi për Zhvillim, të cilin Beogradi e quan pronari me hisen më të madhe në Trepçë, 55 %, të premten e ka njoftuar AKP-në dhe zyrtarët në Kosovë se pajtohet me ofertën e njëanshme për arbitrazh e që parashihet në Ligjin e Kosovës për investime të Huaja, transmeton Koha.net.... Më shumë
Investimet e huaja ranë për 65 milionë euro
Gjatë gjashtë muajve të parë të këtij viti investimet e huaja në Kosovë arritën në 97.5 milionë euro. Duke krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar shihet se sivjet kemi 65.5 milionë euro më pak Të dhënat e fundit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) tregojnë se... Më shumë