Meda i bën dhuratë të çmuar gruas, kështu e falënderon Lulja
Meda gjithmonë kujdeset për gruan e tij. Ai di të disponojë atë dhe lumturojë në mënyra të ndryshme, përcjell ORAvip. Dhuratat e shtrenjta padyshim që për një numër të madh të femrave kanë një vlerë të veçantë dhe një ngritje vetëbesimi se ajo ka vlerë për të dashurin e... Më shumë
Ylli propozon që dasmorët që përdorin armë, t’i arrestohet nusja me njësi speciale
Në Kosovë ka raste të shpeshta kur perdorën armët nëpër ahengje familajre, por nuk mungojnë as rastet kur festa kthehet në tragjedi nga perdorimi i armëve. E kjo traditë duket se nuk i pëlqen as këngëtari Yll Limani, i cili ka reaguar përmes një statusi në Tëitter. Ylli, me... Më shumë
Endriti uron babain për ditëlindje, publikon një foto të rrallë në det
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot po feston ditëlindjen e tij. Thaçi, gjatë ditës së sotme ka marrë shumë urime për ditëlindjen e tij të 50-të. urimi për Thaçin, nuk ka munguar as nga djali i tij i vetëm, Endriti, i cili ka uruar përmes rrjeteve sociale Endriti bashkë... Më shumë
Milionëshi i parë për “Lujmi krejt” nga Adrian Gaxha dhe Onati
Një projekt i ri këto ditë është publikuar nga Adrian Gaxha dhe Onati. Kënga e dyshes mban titullin “Lujmi krejt” dhe vjen e vizuelizuar edhe me videoklip, shkruan lajmi.net. Projekti është version i ri i këngës “Lujmi lujmi”, e kënduar nga disa prej artistëve shqiptar, por që i është përshtatur shumë Adrianit... Më shumë
Ku janë nisur me këtë veshje vajzat e Shkurte Fejzës?
Shkurte Fejza është këngëtarja që bëri emër në këngën popullore dhe e tillë do të mbetet edhe pasi ta lë karrierën e saj. Ajo u mundua që profesionin e saj t’ia lë edhe njërës nga vajzat e saj, në kohën kur nga muzika po përfitojnë shumë të ëmdha, përcjell... Më shumë
Ish krimineli më i pashëm në botë, fans i reperit kosovar
Jeremy Meeks ka fituar epitetin e kriminelit më të pashëm në botë, vite më parë kur u arrestua dhe fotografitë e tij u shpërndanë në internet. Meeks ishte arrestuar me akuzën armëmbajtje pa leje dhe aktivitete të tjera kriminale, shkruan lajmi.net. Nga kriminel, ai arriti famë përmes rrjeteve sociale... Më shumë
Presidenti Thaçi sot feston ditëlindjen, kaq vite mbush
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot feston ditëlindjen. Në këtë ditë, ai ka mbushur plot 50 vjet jetë. Thaçi u lind më 24 prill 1968 në Burojë të Skënderajt, shkruan lajmi.net. Hashim Thaçi është i biri i Haxhiut dhe Hyrës, ndërsa jeton në Prishtinë bashkë me gruan Lumnijen... Më shumë
Nora dhe Era në Dubai, publikojnë pamje nga hoteli luksoz ku po qëndrojnë
Janë motra dhe që të dyja shumë të suksesshme në profesionin që ushtrojnë. Nora dhe Era Istrefi shumë rrallë janë bashkë në një udhëtim, kjo ngase kjo e fundit më shumë është orientuar në arenën ndërkombëtare, shkruan lajmi.net. Por, nuk ndodhi e njëjta edhe kësaj radhe, pasi Era është... Më shumë
Eni Koçi në kohë të lirë merret me kikboks
Këngëtarja shqiptare, Eni Koçi, ka një mënyrë të veçantë për t’u kujdesur për linjat e saj trupore. Bukuroshja e njohur për shumë hite të saj, ka kohë që po konsiderohet si një prej femrave më seksi. Bjondja kësaj radhe në rrjetet sociale ka shpalosur një ditë të punës së... Më shumë
Gjashtë motrat Mustafa bëhen bashkë, priteni një super-bashkëpunim
Ditët e nxehta të stinës së bukur të pranverës duhet të manifestohen edhe me muzikë të mirë. Si asnjëherë më parë, në një videoklip do të mund t`i shihni motrat Mustafa së bashku. Kështu të paktën kanë bërë të ditur vet ato, shkruan Indeksonline. Gjashtë motrat do të vijnë... Më shumë