5 modelet e këpucëve që po i veshin në Milano, Paris dhe NY
Pasi skanuam të gjitha risitë në Javët e Modës në Milano, Paris apo New York, kemi dalë në konkluzionin se këtë sezon do të mbeteni të kënaqur me trendet e reja të këpucëve. Nga rikthimi i trendeve të vjetra të këpucëve me gomë të trashë te modeli i këpucëve-rrjetë,... Më shumë
Xhinset që duhet t’i vishni gjatë vjeshtës 2019
Vjeshta është periudha perfekte për të blerë një palë xhinse. Por cilat janë trendet e momentit për xhinset e femrave, si t’i kombinojmë, si të dukemi femërore, ekstravagante dhe interesante. Fotot më poshtë do t’ju njohin me trended e vjeshtës 2019 për xhinset. Për raste nga më të ndryshmet,... Më shumë
5 ngjyrat e buzëkuqëve më in për këtë vjeshtë
Gjatë kësaj periudhe ju kemi treguar disa nga trendet më të përhapura të veshjeve për këtë sezon të ri dhe shpresojmë t’i mbani mend. Megjithatë secila nga veshjet kërkon një grim të përshtatshëm dhe ngjyra e buzëve është më e rëndësishmja. Sigurisht që gjatë vjeshtës ngjyrat e buzëve duhen... Më shumë
Gjithmonë ‘in’, 20 veshjet që nuk dalin kurrë nga moda
Meqënëse shumicën e kohës e kalojmë duke përzgjedhur tendencat e reja, gjërat që vijnë apo ikin nga moda, ka ardhur momenti të bëjmë pak vend edhe për veshjet klasike, ato që janë gjithmonë ‘in’ sido që t’i kombinojme e kudo që t’i veshim… Pothuajse gjithmonë, të gjithë ndajmë mendimin... Më shumë
Modelet e flokëve të vjeshtës janë të parezistueshme
Është akoma verë – dhe këtë e kupton nga temperaturat përvëluese në të gjithë vendin. Por sezoni i ri është gati edhe për trendin e flokëve, kështu që këto modele do t’ju bëjnë të guxoni më shumë në periudhën e freskët. Megjithëse tendencat më të ndezura të ngjyrave do... Më shumë
Ju rikujtojmë veshjet më ikonike ndër vite nga MTV Video Music Awards!
Ceremonia më e madhe e çmimeve për projektet muzikore, MTV Music Awards do të zhvillohet së shpejti në New Jersey. Dhe teksa presim paradën dhe listën e veshjeve më të mira e më të këqija të këtij viti, bashkë me “Cosmopolitan” rikujtojmë veshjet më ikonike të VMA që nga... Më shumë
Trendet e 2019-ës: Ja çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të vishni akoma këtë vit
Viti 2019 solli trende të reja si në makeup, ashtu edhe në veshje. Ç’nuk na panë sytë nga blogeret e famshme, të cilat sollën kombinime të reja materialesh e ngjyrash, ndërsa ne po ju tregojmë më poshtë se çfarë ishte dhe çfarë nuk ishte në modë këtë vit. Për ju që ende... Më shumë
Përpara se të zgjidhni fustanin e nusërisë, njihuni me katër llojet e materialeve dominuese
Materiali i përdorur në fustanin e nusërisë luan një rol të rëndësishëm kur vjen puna te gjetja e stilit që ju përshtatet më shumë… Tekstili i fustanit mund të ndikojë në formën e tij, çmimin apo edhe vetë siluetën tuaj, ndaj nuk duhet anashkaluar në asnjë mënyrë kur të... Më shumë
Këta janë aksesorët që ju duhen patjetër për vjeshtën
Vjeshta nuk është aq larg sa mund ta mendoni dhe besoj jeni të ndërgjegjshëm që duhet të filloni të pasuroni gardërobën? Është mirë të dini më parë se cilat do të jenë trendet e sezonit që po vjen, prandaj është pikërisht koha e duhur që të mësoni se çfarë... Më shumë
Këtë vjeshtë vishni fustan si të Rihannës
Vjeshta është shumë afër, bashkë me të vijnë edhe shumë ndryshime në stilin e veshjes. Gratë në këtë sezon kanë shumë problem se çfarë të veshin të duken bukur dhe elegante, por njëkohësisht edhe të mos ndjejnë të ftohtin. Sipas People këtë dilemë ju mundeni ta zgjidhni nëse i... Më shumë