8 fashionistet që ia vlen t’i ndjekim në Instagram! Do mësojmë aq shumë nga moda
Nëse jeni të apasionuara pas modës dhe gjithnjë në kërkim të trendeve të fundit, atëherë ia vlen që të ndiqni në llogarinë tuaj në Instagram 8 fashionistet e mëposhtme. Kësisoj nuk do hallakateni fare duke kontrolluar faqe të ndryshme, por mjafton të shikoni profilet e fashionisteve në fjalë, dhe... Më shumë
Trendi i vitit, këpucët plastike! Ja si duken kur djersiten këmbët
Këpucët plastike filluan të merrnin vëmendjen e vajzave që prej vitit të kaluar. Nga sfilatat e modës tek motrat Kardashian, këpucët plastike mund të duken shumë të bukura në pamje të parë, por është vërtetuar se nuk janë aspak të rehatshme. Madje kur kalojnë disa orë dhe këmba djersiten... Më shumë
Të dashuruara pas fustaneve? Ja cili është trendy i 2019-ës
Nëse jeni të dashuruara pas fustaneve dhe mezi prisni të zbuloni cili është trendi i 2019-ës, jeni në vendin e duhur! Ju bëjmë me dije se janë të gjitha llojet e fustaneve me pika, ato të cilat pritet të bëjnë namin këtë verë. Disa mund t’i vishni në plazh,... Më shumë
Kush e vesh dhe çfarë ha para se të dalë Mbretëresha Elisabeth
Ndërsa Mbretëresha pi një gotë çaj dhe dëgjon në radio, një grua përgatit një vaskë për të. Temperatura, sipas Daily Mail, duhet të matet me një termometër të veçantë prej druri. Maksimumi 17 cm ujë në vaskë. Shampanjë Asnjë supë për të, por një përbërës tjetër sekret, shampanjë. Sipas... Më shumë
Ndodh e pabesueshmja! Pas vdekjes së Karl Lagerfeld, macja e tij lançon linjën e re
Ikona e modës Karl Lagerfeld u nda nga jeta pak javë më parë. Trashëgimtarja e vetme e pasurisë së tij marramendëse ishte pikërisht macja e tij Choupette. Karl Lagerfeld ndërroi jetë pak kohë më parë dhe la pas “mbretërinë” e tij të modës, e gjithashtu një pasuri të konsiderueshme.... Më shumë
Gjeja më e shëmtuar , risia e xhinseve pritet keq nga përdoruesit
Të brendshmet e reja janë pritur aq keq sa një përdorues i quajti si “gjëja më e shëmtuar që kam parë në jetën time”.Këto xhinse që shikoni në foto kushtojnë 273 euro kanë përhapur konfuzion tek përdoruesit e Instagramit.“Xhinset” të cilat janë nxjerrë në shitje online nga “Ssense” kanë... Më shumë
Tatuazhet në gishta po bëjnë namin në Instagram dhe këta janë më të bukurit që kemi parë
Disa lloje tatuazhesh vërtet të marrin zemrën sa i sheh. E njëjta gjë do iu ndodhë edhe ju, sapo të shihni fotot që gjenden më poshtë. Shkronja, thënie, simbole…të gjitha janë kaq të bukura dhe kaq të gjetura. Ju bëjmë me dije se të gjitha llojet e tatuazheve që... Më shumë
Ju themi 5 mënyra si t’i kombinojmë xhinset e bardha këtë sezon
Trendet e xhinseve ndryshojnë, por ka një stil që është esencial sa herë që vjen pranvera dhe vera: pantallonat e bardha! Gjithmonë jemi të hapura për të mësuar mënyra të reja kombinimi, të frymëzuara nga stili i rrugës apo edhe nga të famshmet. Këtu keni disa arsye pse duhet... Më shumë
Pas vdekjes së Karl Lagerfeld, macja e tij lançon linjën e re
Ikona e modës Karl Lagerfeld u nda nga jeta pak javë më parë. Trashëgimtarja e vetme e pasurisë së tij marramendëse ishte pikërisht macja e tij Choupette. Karl Lagerfeld ndërroi jetë pak kohë më parë dhe la pas “mbretërinë” e tij të modës, e gjithashtu një pasuri të konsiderueshme.... Më shumë
“Levi’s” regjistron rritje rekord në “Wall Street”
Xhinset “Levi’s” regjistruan dje shifra rekord në bursën e “Wall Street”, duke u rritur me më shumë se 32% në raport me vlerën e 17 dollarëve që ishte më parë. “Levi’s” arriti të grumbullojë 623 milionë dollarë duke shitur 36,7 milionë aksione me 17 dollarë secilën. Kjo rritje bën... Më shumë