Vajza, ja disa aksesorë për ju që kompletojnë çdo detaj për ditën e martesës
Sezona e dasmave është shumë afër. Ju me siguri keni muaj që planifikoni dasmën tuaj, qe nga buqeta e luleve, fustani dhe salla ku do të mbahet dita juaj më e veçantë e jetës. Po edhe nëse nuk jeni nusja këtë verë, por jeni shoqëruese nderi apo mysafire në... Më shumë
Për nuset e ardhshme, këto janë fustanet e bardhë më ikonikë të të gjitha kohërave
Ndoshta zgjedhja më e vështirë sa i përket dukjes dhe veshjes është ai, fustani i bardhë që shumë vajza e ëndërrojnë. Fustanet e bardhë ikonikë të VIP-ave dhe princeshave e dukeshave janë me mijëra imitime. Ajo çka një fustan i bardhë zakonisht synojmë të jetë, është kombinim mes tradicionales... Më shumë
Trendet e thonjëve për stinën e verës
Thonjtë janë pasqyrë e pastërtisë dhe elegancës tek gratë. Sigurisht se të gjitha gratë dhe vajzat kanë preferencat e tyre për modelin e thonjëve. Këtë verë në modë janë ngjyrat e ndezura e të shoqëruara me detaje të ndryshme si lule apo edhe aksesorë. Kësaj radhe ne kemi vizituar... Më shumë
12 herë VIP-at shqiptarë kanë bërë fyerje të rënda raciste!
Diversiteti kulturor është një komponentë që na bën sa të veçantë aq edhe të bukur si qenie njerëzore. Mirëpo, me këtë diversitet vijnë edhe specifikat që kultura të ndryshme i kanë; për shembull, amerikanët vendas e konsiderojnë si fyerje të rëndë kur njerëz nga raca apo nacionalitete të ndryshme,... Më shumë
7 llojat e gërshetave që do t’ju bëjnë të dukeni thjesht bukur gjatë kësaj vere
E ku ka më mirë se një model i bukur flokësh gërshet për t’u dukur cool gjatë ditëve të nxehta të verës. Por teksa gërsheti kurrizpeshku standart është diçka që mund ta shokim rëndom nëpër rrugë, përse të mos provojmë diçka më interesante. Më poshtë gjeni 7 super modele... Më shumë
Ky është trendi i ri i makijazhit dhe jua prezantojnë vajzat e showbizit
Vera vjen me shumë ngjyra dhe ky është një fakt i ditur tashmë. Dhe vajzat e njohura të showbizit, shqiptar apo të huaj, kanë ditur si t’i marrin ngjyrat dhe t’i përdorin në mënyrën e duhur. Po flasim për trendin e ri të makijazhit: sy të lyer me ngjyra... Më shumë
Si t’i kombinoni më mirë veshjet me shpinë të hapur
Rrugët janë të përmbytura përplot me bluza, tunika apo këmisha tërësisht ose pjesërisht të hapura, të parapara për femra me shpinë muskuloze dhe të formësuar si dhe ato femra që kanë frymën aventureske të modës. Nëse dëshironi të jeni njëra prej tyre, ja se çfarë duhet të merrni në... Më shumë
Gabimet më të zakonshme gjatë blerjes së këpucëve me taka
Edhepse taket shumë pëlqehen, femrat shpesh bëjnë gabime gjatë blerjes dhe zgjedhjes së takeve. Po ju paraqesim ato më të zakonshmet, dhe gjithashtu po ju ofrojmë disa këshilla se si të rrezistoni një ditë me take të larta… Sa gjatë i vishni këpucët me gjatësi të njejtë të takeve?... Më shumë
Tri këshilla se si të dukeni e rregulluar në punë pa u munduar shumë
Përfundimisht, taktika më e mirë që çdo mëngjes të dukeni e rregulluar, por pa u munduar shumë 1. Përgatitni rrobat në mbrëmje para se të shkoni të flini gjumë A e keni shikuar prognozën e motit? A do të bjerë shi apo do të jetë ditë me diell? Në... Më shumë
E bardha, ngjyra dominuese e verës: Si ta vishni në mënyrën më elegante
E bardha është ngjyra e çdo stine, por tre muajt e verës janë ngushtësisht të lidhura me të Nuk është aspak e lehtë të përcaktosh të bardhën si ngjyrën ‘’In’’ të sezonit pasi ajo është gjithmonë aty, në gardërobën tuaj. Freskia dhe pastërtia që përcjell kjo ngjyrë të fal... Më shumë