Femra, investoni në këto gjëra dhe nuk do të pendoheni
Bleni vehtes orë cilësore, kapelë dhe çantë dhe gjithnjë qëndroni zonjë Nëse keni tridhjetë e më shumë vite, dhe nuk e dini këtë fshehtësi të çdo gruaje, është koha që tani ta zbuloni atë. Gjegjësisht, sekreti i dukjes së mirë dhe ndjekja e modës qëndron në atë se keni... Më shumë
Gabimet në veshje që mund ta vështirësojnë jetën tuaj
Veshja luan shumë rol në jetën e njeriut. Ndonjëherë mund edhe të mos jeni rehat, por përpos kësaj – gabimet që i bëni në veshje, mund të ndikojnë keq në shëndetin tuaj. Për shembull, shumë gra ishin befasuar kur e kanë kuptuar se për vite sytjenat i kanë veshur... Më shumë
Fustani i bardhë që po e veshin krejt yjet
Nuk ka asgjë më mirë se sa një fustan si këmishë, me ngjyrë të bardhë dhe material të  hollë, për ta mundur të nxehtin e verës. Dhe duket se pikërisht një fustan të tillë e kanë zgjedhur edhe shumë yje – ato duket se janë ‘obsesionuar’ me fustanin “Bahia”... Më shumë
Çfarë u ka bërë Victoria Beckham këtyre pantallonave, pak njerëz mund ta bëjnë!
Sipas një sondazhi pak vite më parë, 46% e anglezëve i urrenin pantallonat e kuqe dhe humori që bëhej me to online mori përmasa të mëdha. Pantallonat e kuqe shiheshin si qesharake, për këtë arsye njerëzit nuk preferonin t’i vishnin. Madje, në vitin 2016, ‘Country Life’ filloi një fushatë kundër paragjykimit... Më shumë
20 veshje dhe aksesorë që duhet t’i kesh para se të shkosh në të 30-at
Nëse ndodh diçka e pashmangshme kur të shkosh në të 30-tat, do apo jo të ndodhë, është që ti rritesh. Gjithçka do t’ju duket më e pjekur në këndvështrimin tuaj, ndaj është e rëndësishme që dhe rrobat të jenë të tilla. Paraqitja juaj ka shumë rëndësi dhe koha për... Më shumë
Ky model i xhinseve ngre vithet
Xhinset e ngushta përfundimisht janë shenjë mbrojtëse e Sofia Vergaras! Bukuroshja kolumbiane nuk heq dorë nga ku model madje as në ditët e nxehta verore, posaçërisht që kur edhe vetë e ka krijuar linjën e këtyre pjesëve të veshjeve në bashkëpunim me zinxhirin amerikan të shitoreve “Walmart”. Fjala është... Më shumë
Ky artikull nuk është për ju që vazhdoni të vishni vetëm të zeza dhe në mes të gushtit! Vera ka nevojë për energji dhe ngjyra. Përveçse mund t’i gjeni kudo rreth jush, ato dhe mund t’i vishni. Dhe një ide shumë të këndshme kombinimi, na e dhanë dhe vajzat... Më shumë
Pas Lorit dhe Jonidës, edhe Bora Zemani zgjodhi të vishte këto sandale!
Pak muaj më parë, ju prezantuam me sandalet stil që dy prej vajzave ikonë të modës në Shqipëri kishin zgjedhur t’i bënin pjesë të tyren. Lori Hoxha dhe Jonida Maliqi u shfaqën të veshura me sandalet $1,295 të Gianvito Rossi, duke i kombinuar sipas mënyrës së tyre. Lori i... Më shumë
Vitin e kaluar puplat u kthyen në detajin mbizotërues të fustaneve të nusërisë. Ky trend na rikujtoi të gjithëve vitet ’90, kur puplat ishin shumë në modë. Por këtë vit, përpos fustaneve të nusërisë puplat prekin veshjet e çdo dite dhe bëhen ato detaji tek të cilat duhet të... Më shumë
Fustani 30 dollarësh i mbretëreshës Letizia që po çmend rrjetin!
Mbretëresha e Spanjës, Letizia, konsiderohet si një prej femrave më të kuruara në mesin e familjeve mbretërore europiane. Stili I saj e ka kthyer prej kohësh në një magnet për femrat që pëlqejne modernen e njëkohësisht dhe elegancën. Ndaj me vëmendjen që gëzon, nuk është cudi që ka tërhequr... Më shumë