Lamtumirë bikini! Rroba banjot që duhet t’i kemi medoemos në verën e 2019-ës
Është koha të thoni “lamtumirë bikini” dhe “mirë se vini rroba banjo që do bëni namin këtë verë!” Por cilat janë ato? Do keni mundësinë që t’i zbuloni në vijim dhe falë tyre çdo defekt minimalist që mund të ekzistojë në zonën tuaj të barkut, do zhduket. Përveçse trendy... Më shumë
Vathët trendi për këtë pranverë
Qaforet me shkëlqim dhe rroba klasiket kanë qenë në trendi për shumë kohë. Por këtë pranverë, është koha që të keni pak argëtim me bizhuteri tuaj. Këtë sezon duhet të përdorni vathë me shkëlqim, me forma interesante por edhe me ngjyra të veçanta. Fotografitë më poshtë tregojnë vathët të... Më shumë
Llojet e fustaneve që pritet të bëjnë namin në verën e 2019-ës
Po, jemi në pranverë mirëpo të mendojmë pak që tani se çfarë do të veshim në stinën e verës nuk do të bënim aspak keq! Në vijim keni një sërë modelesh që do iu bëjnë të dukeni mjaft joshëse dhe duhet me patjetër që t’i keni në gardërobë. Nga... Më shumë
Kejvina Kthella braktis “Xing-un” për një tjetër televizion! Ermal Mamaqi: “Duhet të të hidhja në gjyq!”
Së fundmi është përfolur shumë një largim i mundshëm i velinës Kejvina Kthella nga emisioni “Xing me Ermalin”. “Xing.al” raportoi fillimisht se Kejvina e ka braktisur emisionin në mes të sezonit si pasojë e një konflikti me moderatorin Ermal Mamaqi: “Shkak është bërë fakti që ajo nuk ka marrë... Më shumë
Kostumi rozë që po ‘çmend’ vajzat e showbiz-it, nga Dua Lipa deri tek Elvana Gjata!
Trendi që po dominon më shumë në fushën e modës dhe që mesa duket nuk ka ndërmend që të shkoj askund edhe për këtë vit është trendi i kostumeve tek femrat. Ato u rikthyen si një shenjë e lëvizjes feministe, por tani stili mashkullor tek femrat është kthyer në... Më shumë
Erdhi pranvera! Ja çfarë duhet të ‘zhdukni’ nga gardëroba
Gardëroba juaj është padyshim e mbushur me gjëra apo veshje të cilat prej vitesh janë harruar dhe vetëm kur pastroni apo sistemoni dollapët ‘kujtoheni’ për to. Megjithatë janë disa gjëra që do të ishte mirë të mos i kishit në dollapët tuaj, pasi nuk hyjnë më në punë. 1-Fustanet... Më shumë
Xhaketat pranverore – trendi i këtij sezoni
Është koha për t’u përgatitur për ditët e paparashikueshme të pranverës. Mëngjesi është i ftohtë, ndërsa në mesditë dielli flakëron, njofton Klan Kosova. Pranvera mund të jetë joshëse për t’u zhveshur, por për t’u përballur me këtë tranzicion me motin duhet të keni çdo herë me vete një xhaketë... Më shumë
Louboutin, historia e shollës së kuqe
Në moshën 13 vjeçare, shumë prej nesh e kalonim kohën e lirë duke ndjekur idhujt tanë, dhe mezi prisnim të rriteshim për të qenë të pavarur. Christian Louboutin, një nga dizajnerët më të mëdhenj në botë, ishe 10 hapa para nesh. Në moshën 12 vjeçare, Louboutin ishte përjashtuar tre... Më shumë
Si t’i kombinojmë më mirë ngjyrat?
Përveç të zezës dhe të bardhës, pjesa tjetër e ngjyrave mund të duket shumë e vështirë për t’u kombinuar. Por është shumë më e thjeshtë se sa duket! Nëse do të bënim një studim të asaj që femrat më së shumti e pyesin veten para dhe ndërsa vishen, është... Më shumë
Vishuni me stil këtë pranverë
Ardhja e pranverës sjell ndryshime të mëdha. Tek këto ndryshime hyjnë edhe veshjet, kështu nga xhaketat e mëdha dhe pantallonat e trashë ju ktheheni dhe vishni gjëra të holla. Dizajnerët botëror preferojnë që këtë sezon të vishni pantallona të shkurtra mbi gju, por edhe funde të cilat janë me... Më shumë