Buzëkuqët në trend për vjeshtën 2016
Nëse buzët tuaja nuk janë të thara atëherë buzëkuqi pa shkëlqim është më adekuati për vjeshtën e këtij viti, transmeton sovrani.info. Për dallim nga shkëlqyesit e buzëve të cilët fshihen shumë shpejt, këto modele të buzëkuqëve qëndrojnë shumë më gjatë dhe ju bëjnë të dukeni shumë tërheqëse./SOVRANI Më shumë
Këpucët që secili mashkull duhet ti ketë (FOTO)
Modelet e mëposhtme janë  këpucë që  secili mashkull duhet ti ketë dhe  mund ti përdorë në shumë raste qoftë për punë, për përditshmëri, për ahengje etj, transmeton sovrani.info. Më shumë
Këto janë pozat më të përshtatshme që mund ti bëni me bikini (FOTO)
Nëse bën pjesë në kategorinë e vajzave që nuk rezistojnë dot pa postuar një foto me rroba banje gjatë verës, atëherë ky artikull është posaçërisht për ty. Pse t’i mbash fotot e verës në albumin e telefonit kur mund t’i postosh në rrjetet sociale? Nëse je e këtij mendimi,... Më shumë
Kombinimet e duhura të xhinseve të shkurtra (FOTO)
Xhinset e shkurtra janë padiskutim një nga rrobat kryesore e verës, e sidomos të pushimeve. Përveç kombinimeve klasike, me sandale, atlete etj, ja ku janë disa ide kombinimesh, që do të të kthejnë menjëherë në një “street style” frymëzim për vajzat e tjera. Pse nuk provon t’i kombinosh me... Më shumë
Mos e shikoni afatin e skadencës së make up-it (FOTO)
Më poshtë do të shihni sa është jetëgjatësia e produkteve të grimit që nga dita kur janë hapur, në mënyrë që edhe nëse nuk e kanë afatin e skadencës të stampuar , ju mund ta dini përafërsisht për sa kohë është e sigurtë të përdoren, transmeton sovrani.info. Maskara :3... Më shumë
Vendoseni shallin në këto mënyra shumë kreative (FOTO)
BuzzFeed.com tregon disa mënyra shumë kreative se si mund t’i ikni lidhjes së zakonshme të shallit dhe atë ta shndërroni në aksesor shumë tërheqës dhe ti jepni jetë pamjes tuaj./SOVRANI LEXO EDHE: Vendoseni shallin në këto mënyra shumë kreative (FOTO) Më shumë
15 stile flokësh, të cilat do t’ju inspirojnë të bëni ndryshime (FOTO)
Dëshironi të provoni njërën nga këto frizura me gërshete, mirëpo të gjitha ju duken të ngjashme? Keni menduar edhe për ndryshimin e ngjyrës në ndonjë nuancë që është në trend si p.sh. e argjendta dhe ato me shkëlqim të gjelbër, por nuk jeni edhe aq të sigurta. Këto fotografi... Më shumë
Vellot e të famshmeve që kanë hyrë në histori (FOTO)
Nuk ka asgjë më të mirë se sa një dasmë e bukur. Por kur është një ceremoni martese e të famshmëve, të gjithë sytë i kanë kah fustani i nuses. Kemi parë me mijëra fustane nusërie që kanë veshur të famshmet në altar, por gazeta Daily Mail ka përzgjedhur... Më shumë
Sa shumë i shkon fustani i kuq (FOTO)
Modelja me famë botërore Emily Ratajkowski ka shkëlqyer me fustan të kuq teksa ka pozuar para fotografëve të shumtë. Ajo ka marrë poza ndërkohë që nuk u ka shpëtuar as vëmendjes së medieve botërore, transmeton ‘sovrani.info’. /Sovrani      Më shumë
Trendi i ri i qaforeve për këtë vit (FOTO)
Të gjitha mund ta keni vënë re trendin e fundit në Instagram. Blogeret e modës kanë fillluar prej disa javësh tashmë të tregojnë se ajo që duhet të bjerë në sy nuk është domosdoshmërisht një varëse, është një rrip i thjeshtë, i zi, por jo vetëm, i lidhur disa... Më shumë