Vendoseni shallin në këto mënyra shumë kreative (FOTO)
BuzzFeed.com tregon disa mënyra shumë kreative se si mund t’i ikni lidhjes së zakonshme të shallit dhe atë ta shndërroni në aksesor shumë tërheqës dhe ti jepni jetë pamjes tuaj./SOVRANI LEXO EDHE: Vendoseni shallin në këto mënyra shumë kreative (FOTO) Më shumë
15 stile flokësh, të cilat do t’ju inspirojnë të bëni ndryshime (FOTO)
Dëshironi të provoni njërën nga këto frizura me gërshete, mirëpo të gjitha ju duken të ngjashme? Keni menduar edhe për ndryshimin e ngjyrës në ndonjë nuancë që është në trend si p.sh. e argjendta dhe ato me shkëlqim të gjelbër, por nuk jeni edhe aq të sigurta. Këto fotografi... Më shumë
Vellot e të famshmeve që kanë hyrë në histori (FOTO)
Nuk ka asgjë më të mirë se sa një dasmë e bukur. Por kur është një ceremoni martese e të famshmëve, të gjithë sytë i kanë kah fustani i nuses. Kemi parë me mijëra fustane nusërie që kanë veshur të famshmet në altar, por gazeta Daily Mail ka përzgjedhur... Më shumë
Sa shumë i shkon fustani i kuq (FOTO)
Modelja me famë botërore Emily Ratajkowski ka shkëlqyer me fustan të kuq teksa ka pozuar para fotografëve të shumtë. Ajo ka marrë poza ndërkohë që nuk u ka shpëtuar as vëmendjes së medieve botërore, transmeton ‘sovrani.info’. /Sovrani      Më shumë
Trendi i ri i qaforeve për këtë vit (FOTO)
Të gjitha mund ta keni vënë re trendin e fundit në Instagram. Blogeret e modës kanë fillluar prej disa javësh tashmë të tregojnë se ajo që duhet të bjerë në sy nuk është domosdoshmërisht një varëse, është një rrip i thjeshtë, i zi, por jo vetëm, i lidhur disa... Më shumë
Shtatë femrat vip me bikinit më të mira gjatë kësaj vere (FOTO)
Gjatë stinës së verës shumica e vajzave ekspozojnë trupin e tyre, format provokuese, por gjithashtu edhe rroba banjot e tyre. Edhe personazhet tona publike kanë postuar foto gjatë pushimeve me poza provokuese në rroba banjo. Por cila prej tyre është veshur më bukur këtë e vendosni ju pasi të shikoni fotot... Më shumë
Pantollonat e gjera, trendi i kësaj vere (FOTO)
Një stil që padyshim po bën bujë këtë verë, janë pantallonat e gjera. Ato ofrohen në modele të ndryshme, elegante, shik, me lule, që mund të kombinohen shpejt dhe që mund të vishen si paradite në punë, ashtu edhe në mbrëmje për darkë. Përveçse të bukura, ato janë edhe... Më shumë
Asnjëherë mos i vishni këto gjëra gjatë verës (FOTO)
Vala e të nxehtit të verës nuk ka të ndalur dhe në shumë vende po bëhet gjithmonë e më e fortë, aq sa një pjesë të ditës e kalojmë me ajër të kondicionuar, me kafe të ftohtë – gjithmonë në përpjekje për të mundur të nxehtin. Por, për fat... Më shumë
Tutorial grimi i inspiruar nga Adele (VIDEO)
Në ditët e sotme shumë grime të mundësojnë që të ngjasosh edhe me yjet e njohura. Janë, Kylie, Kim, Adele e shumë të tjera të cilat kanë grimin e tyre të veçantë dhe të përsosur. Ndërsa përmes një video do të mundësoni se si keni mundësinë të bëni grimin... Më shumë
Lia Stublla paralajmëron një stil ndryshe (FOTO)
Disenjatorja kosovare Lia Stublla sapo ka prezantuar koleksionin e saj të fundit “Concrete Sparkle”, të cilin e ka paraqitur nëpërmjet një fotosesioni. E njohur për një stil më të veçantë, Stublla ka thënë për KultPlus se pikërisht ky koleksion është një koleksion paralajmërues për një stil ndryshe që do... Më shumë