Disa rregulla për tu dukur më joshjëse
Sipas rregullave të Cher Horowitz për joshjen, “Ndonjëherë duhet të ekspozosh pak lëkurë” për t’u dukur tërheqëse dhe joshëse ndaj të tjerëve. Kjo më rikujton meshkujt që zhvishen dhe si mendojnë mënjëherë për seks, është diçka shumë logjike. Por, kur bëhet fjalë për zhveshjen, shpesh herë jemi në dilemë,... Më shumë
Disa ide për thonj perfekt (FOTO)
Trendët e rinj në botën e manikyrit imponojnë që të miksojmë teksturat shkëlqyese dhe mat, ndërkaq rezultati është i magjishëm. Shikoni idetë me më së shumti stil, të cilat mund t’i bëni vetë! – transmeton Telegrafi. Këtë sezon është freskuar me llakun klasik, dhe në thonj kemi përzierje perfekt... Më shumë
Pse vajzat e modës veshin çizme në verë?
Koha kur dollapi ndryshohet plotësisht çdo stinë vazhdon të jetë e rëndësishme për disa, por gjithmonë e më pak për të tjera. Tani moda nuk njeh stinë. Tani vazhdojnë të mbahen veshje të dimrit edhe në verë. Vajzat e njohura për stilin, nuk duan t’ia dinë për stinën. Ato... Më shumë
Stilet e flokëve të shkurtra që janë po aq të mahnitshme sa flokët e gjata (FOTO)
Tendenca për të pasur vetëm flokë të gjata mund të jetë e lodhshme ndonjëherë. Sidoqoftë, pas një kohe të gjatë me flokë të gjata, prerja e tyre mund të duket si një zgjidhje e duhur për shumicën e femrave, transmeton Telegrafi. Kjo është arsyeja se përse është përpiluar ky... Më shumë
Fundet me pala, trendi i kësaj vere (FOTO)
Të freskët dhe të bukur fundet me pala janë trendi i kësaj vere. Mund t’i kombinosh me një këmishë të lehtë ose me bluza të shkurtra, të cilat bëjnë që të dukesh trendy. Ja disa nga modelet dhe idetë për t’u kopjuar për të qenë perfekte nga qershori deri... Më shumë
Pesë modelet e çantave të cilat ju lënë duart e lira (FOTO)
Çantat e shpinës u rikthyen në modë dhe vajza të çdo moshe preferuan t’i kenë në koleksionin e tyre. Ngjyrat dhe modelet e ndryshme, për kombinime të larmishme, do të shoqërojnë zgjidhjet e femrave edhe sezonin tjetër, pasi çantat e shpinës do të jenë protagoniste edhe sezonin e ardhëshëm.... Më shumë
Stilet e flokëve të cilat i kemi mësuar nga heroinat e “Game of Thrones” (FOTO)
Me miliona fansa anë e mbanë botës, Game of Thrones mbetet një ndër seritë më të shikuara në televizion. Ky serial veçse ka arritur një status kulti për shkak të historisë që përmban, pamjes së mahnitshme dhe kastit me aktorë të talentuar që me të vërtetë duket se i... Më shumë
Ky është trendi i vathëve për këtë sezonë (FOTO)
Vathët janë një nga aksesorët më të rëndësishëm për një femër të çfarëdolloj moshe. Përveç vathëve klasikë që janë gjithmonë në modë dhe kombinohen me çdo gjë, ne ju sjellim modelet më të preferuara për këtë verë. Këta vathë që mund të kombinohen me fustanë të gjatë e bluza... Më shumë
Kendall dhe Kylie kanë prezantuar linjën e parë të çantave (FOTO)
Motrat e famshme kanë prezantuar edhe koleksionin e ri të çantave të cilat vërtet janë praktike për të gjitha rastet. Koleksioni i ri i çantave i cili numëron gjithsej 18 modele tashmë gjendet nëpër dyqane! – transmeton Telegrafi. Në të vërtetë, siç kemi mundur të vërejmë, motrat famshme me... Më shumë
Trendet e bikinit për sezonin e verës (FOTO)
Në qoftë se ju ndiqni tendencat e modës, ju e dini se bikinit e kapura  janë trendi i këtij sezoni. Dizajnerët kanë përmbytur tregun me stile të ndryshme të bikineve. Me ngjyra, forma, prerje të ndryshme janë ato që po pëlqehen dhe kanë vërshuar tregun. Më poshtë keni disa... Më shumë