Disa mënyra kreative për të lidhur një shall (FOTO)
Nuk është nevoja të jesh në fushën e modës, për të gjetur mënyra kreative për veshje e çdo ditë. Gjatë stinës së verës, një nga veshjet që mund ta përdorësh në disa mënyra është shalli i gjatë ose edhe ai i plazhit. Stilimi i shallit është gjithmonë mbresëlënës, sepse... Më shumë
Vetullat perfekte kombinohen me ngjyrën e flokëve
Ju sjellim dhjetë këshilla esenciale se si mund t’i arrini vetullat perfekte Këtë sezon janë në modë përsëri vetullat e bukura e të trasha, duke qenë kështu një nga veçoritë më të mira të bukurisë. Para se të filloni me mbushjen e vetullave duhet të keni parasysh se qëllimi... Më shumë
Këto të brendshme mund t’i përdorni si bluza (FOTO)
“Sytjenat sportive” janë një lloj i ri i të brendshmeve që tashmë kanë fituar zemrat e miliona grave në botë, transmeton Klan Kosova. Këto sytjena janë të rehatshme dhe natyrale. Përveç kësaj ato i bëjnë më interesante veshjet e përditshme. Shikoni në fotografitë më poshtë se sa bukur duken... Më shumë
Trendi për këtë verë, thonjtë me ngjyra metalike (VIDEO)
Ngjyrat më hot në botën kozmetike, për momentin janë metaliket. Ashtu si edhe në veshje, metaliket këtë verë janë bërë tendencë edhe e duarve. Mes shumë nuancave verore dhe ngjyrave të ndezura, vajzat po kërkojnë gjithmonë e më shumë thonjtë pasqyrë. Mirror Nail, siҫ sugjeron edhe emri, ka një... Më shumë
Tetë mënyra që të keni kurorë gërshetash (FOTO)
Në stilin boho, praktike dhe efektive. Kjo frizurë është ideale për muajt e nxehtë të verës. Sado që të keni dashur flokët tuaj të gjatë, të lëshuara, patjetër duhet të ballafaqohemi me faktin që verës ndonjëherë është e domosdoshme që ta lidhim dhe ta ngremë lart sa më shumë,... Më shumë
Veshjet që asnjëherë nuk duhet t’i vishni në vendet e punës
Është vërtet e vështirë që gjatë ditëve të nxehta të verës të shkosh në punë e veshur sipas kodit etik të çdo profesioni. Por disa gjëra janë të ndaluara dhe duhet t’i pranojmë. Ka disa rroba që janë vetëm për t’u veshur në plazh dhe në asnjë mënyrë në... Më shumë
Nëse doni të bëni kombinim të duhur për tërë ditën, ndiqni këto këshilla
Këto kombinime do ju hyjnë në punë edhe nëse jeni gati për pushime, por edhe nëse jeni duke punuar këto ditë të nxehta vere. Gjithashtu nuk do ju nevojitet të ktheheni në shtëpi për t’u ndërruar, nëse pas punës ju ftojnë për një pije. Kombinimet e mëposhtme i përshtaten... Më shumë
Dhjetë trendet e modës së rrugës (FOTO)
Tashmë ka kaluar më shumë se gjysma e vitit dhe na duket që mu tani është koha ideale të bëjnë një kthesë të madhe mode Risitë e modës këtë vit ndoshta nuk janë aq të reja, sa befasuese, duke pasur parasysh që aty disa pjesë të cilat i kemi... Më shumë
Çfarë të vishni në takimin e parë?
Keni takim të rëndësishëm, dhe jeni krejtësisht e pasigurt në aspektin e kombinimit të veshjes? Mos u shqetësoni, sepse ekipi profesional i psikologëve ka vendosur të zbulojë caqe të vogla, të cilat definitivisht do të ju ndihmojnë që të shkëlqeni në takim … Zgjedhja e kombinimit perfekt për takim... Më shumë
Fustan më të çuditshëm nuk keni parë (FOTO)
Ndoshta ju kujtohet Meredith Ostrom nga seritë e famshme ‘Seksi dhe qyteti’, shkruan Cosmopolitan, transmeton Sovrani.info. Ajo ka tërhequr përsëri vëmendjen e mediave kur u pa me një fustan të ‘çuditshëm’ në Londër që e tregonte totalisht të zhveshur. Mirëpo ajo nuk ishte e zhveshur por ashtu dukej fustani... Më shumë