I quajti shqiptarët terroristë! Pasi Ramush Haradinaj shkarkoi nga detyra zv. ministren serbe, reagon këngëtarja e njohur
Ditën e djeshme zëvendës ministrja e drejtësisë, Vesna Mikiq ka bërë një deklaratë e cila ka shkaktuar mjaft polemika në Kosovë, por jo vetëm. Ndërkohë, i menjëhershëm ka qenë reagimi i kryeministrit Ramush Haradinaj i cili e ka shkarkuar zv. ministren serbe. Ajo gjatë fjalimit të saj i quajti... Më shumë
“Nga një koment në Instagram”, prezantuesja flet për lidhjen me Strakoshën
Thoma Strakosha u bë “kryefjalë” e mediave shqiptare dhe italiane ditët e fundit, për shkak të përjashtimit që i bëri Christian Panucci nga dy eliminatoret e marsit, ndaj Turqisë dhe Andorrës. Madje, ky përjashtim u llogarit ndër shkaqet, që e çuan presidentin e FSHF-së, Armand Duka, në shkarkimin e... Më shumë
Nora Istrefi feston ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur ajo
Sot feston ditëlindjen e 33-të këngëtarja e njohur, Nora Istrefi. Me rastin e ditëlindjes, ajo ka pranuar urime të shumta nga familjarët dhe shoqëria e saj. Karrierën e saj në muzikë Nora e ka filluar në moshën 18 vjeçare. Gjatë kësaj kohe ajo vazhdimisht është aktive sa i përket... Më shumë
Kim Kardashian duket si një ‘pjeshkë’, me imazhet e fundit teston ‘qëndrueshmërinë’ emocionale të meshkujve
Kim Kardashian ka bërë një nga paraqitjet e saj tërheqëse. Kim Kardashian ka postuar disa imazhe, në të cilat shfaqet e veshur me një fustan të gjatë, shkruan lajmi.net. Si çdo herë, edhe kësaj radhe bukuroshja nuk e kishte lëshuar rastin pa provokuar me gjoksin dhe këmbët seksi. Në... Më shumë
Bebe Rexha fshinë nga Instagrami këtë imazh joshës vetëm pak kohë pasi e postoi
Bebe Rexha ka postuar një foto, në të cilën erdhi tejet tërheqëse, por u pendua dhe e fshiu. Bebe Rexha ka ndarë me ndjekësit një fotografi, në të cilën u shfaq atraktive e veshur e tëra në gri, shkruan lajmi.net. Kostumi që kishte veshur këngëtarja, i theksonte gjoksin asaj,... Më shumë
Bukuroshja e re në ‘Xing me Ermalin’ për pak sa nuk u bë ‘horë’ në paraqitjen e parë në emision
I gjithë fokusi të shtunën mbrëma në emisionin “Xing me Ermalin” ishte tek velina e re, Belinda Dragoti, e cila ia zuri vendin Kejvina Kthellës, deri sa kjo e fundit pritet shumë shpejtë të nis karrierë në Itali. Belinda u prit mirë nga audienca. Një kaçurele natyrale, më një... Më shumë
“Jam lyer për ty”: Enca sot po takohet me personin e veçantë
Enca Haxhia ditën e sotme e nisi me disa video, përmes së cilave tregonte se si është grimuar, shkruan lajmi.net. Por, ajo që të bie në sy është mbishkrimi që ua ka lënë këtyre videove, ku në një prej tyre shkruan “Duke e bërë veten të dukem e bukur... Më shumë
“Hiqe, hiqe, nuk e duroj dot”: Arian Çani shpërthen ndaj këngëtares shqiptare
Ronela Hajati është një ndër këngëtaret më në zë në tregun shqiptar të muzikës, që shpesh pushton faqet e mediave rozë edhe me fotot e saj provokuese. Së fundmi, Ronela është diskutuar shumë për këngën e saj “Vuj” që është kthyer në një super hit. Por kënga duket se... Më shumë
Arrestohet ‘Shuki’, kjo është arsyeja…
Mentor Shuki është arrstuar nga Policia e Kosovës. Autori i emisionit “Drive Time”, Mentor Shuki, është arrestuar nga Policia e Kosovës për posedim të lëndëve narkotike, shkruan lajmi.net. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net kryeprokurori, Imer Beka, i cili tha se arrestimi ka ndodhur para tre-katër ditësh. “Po, Shuki... Më shumë
Era Istrefi bashkëpunim me reperin e famshëm amerikan?
Era Istrefi është padiskutim një ndër të paktat këngëtare shqiptare, fama dhe suksesi i së cilës është shpërndarë në gjithë botën. Siç edhe ju mund ta keni dëgjuar, pritet që së shpejti Era së bashku me motrën e saj Nora të publikojnë një bashkëpunimin të titulluar “Nuk e di”.... Më shumë