‘BRISKU’, PREMIERË NË TEATRIN E PEJËS
Në Teatrin Profesionist “Istref Begolli”, më 19 mars do të prezantohet premiera e shfaqjes “Brisku”, me tekst dhe regji të Naser Shatrollit,transmeton KultPlus.com Në këtë shfaqje me rolet e tyre luajnë aktorët: Cen Binaku, Fidan Moni, Aida Alidemi, Agon Bala, Flormend Shabaj, Fisnik Sykaj e Fitore Broqi. Skenografinë e... Më shumë
Anibar hap thirrjen për filmin e shkurtër “Junior Oscar”
Hapet thirrja për pjesëmarrje në garën e filmit të shkurtër “Junior Oscar”. Anibar në bashkëpunim me IPKO Foundation dhe në përkrahje nga Programi për Arsim Themelor i USAID-it, organizon garën e pestë “Junior Oscar” për filmin më të mirë të shkurtër 10 minutësh në kategoritë në vijim: Filmi më i... Më shumë
Shkurte Gashi uron nënën e saj për 8 mars (Foto)
Këngëtarja më e kërkuar nëpër mbrëmjet muzikore, Shkurte Gashi, përmes një postimi në Instagram ka uruar nënën e saj për rastin e Ditës së Gruas. Ajo nëpërmjet rrjetit social Instagram i ka uruar nënës së saj 8 marsin shumë shkurt: ‘Gëzuar nëna ime’, ka shkruar ajo në foton e... Më shumë
Çiljeta ne krah të futbollistit të Kombëtares shqiptare (Foto)
Alban Hoxha ka marrë komplimente speciale pas fitores në derbi. Këngëtarja “seksi” Çiljeta Xhilaga e ka cilësuar “king” portierin e Partizanit, ndërkohë që nuk ka kursyer edhe një “selfie” me të. Foton e publikuar në “Instagram” e ka shoqëruar edhe me një fjali vlerësuese për kapitenin e të kuqve.... Më shumë
“BonBon” publikohet në kanalin zyrtar të Ultra Music në Youtube (Video)
Era Istrefi së fundmi ka nënshkruar kontratë me kompanitë e njohura muzikore në botë, Ultra Music dhe Sony. Ishte kënga “Bon Bon” që i solli fat këngëtares kosovare e cila tashmë është pjesë e kompanive Sony/Ultra Music, shkruan lajmi.net. Më e reja nga kjo kontratë është se kënga “BonBon”... Më shumë
Ja çfarë dhuratash i ka bërë Era mbesës Renee (Foto)
Padyshim që Renee është me fat pasi që është e rrethuar me njerëz të artit shumë të famshëm. Vajza e Norës së fundmi ka marrë disa dhurata shumë të veçanta nga një person i veçantë, shkruan lajmi.net. Është tezja e saj, Era, që ka bërë disa dhurata për mbesën... Më shumë
A mund ta gjeni Adrian Gaxhën në këtë foto
A mund ta paramendoni si është dukur Adrian Gaxha në fëmijërinë e tij? Më poshtë Gazeta Blic e sjellë për ju një foto të këngëtarit të njohur, gjatë kohës kur ai ishte vetëm 10 vjeç dhe në klasën e tretë.Shikoni nëse mund të dalloni Adrian Gaxhën në fotografinë më... Më shumë
Cyanide “godet” Capital T (Foto)
Edhe pse kënga “Pare pare” nga Capital T u pëlqye shumë nga publiku, ajo doli të jetë e vjedhur. Capital T u akuzua se këngën “Pare pare” e ka kopjuar nga French Montana – Blase, shkruan lajmi.net. E ai që ka reaguar pas këtij lajmi është reperi nga labeli... Më shumë
Labi dhuron 1000 dollarë për të prekurit nga vërshimet në Kosovë (Foto)
Labi aktualisht gjendet në Amerikë. Nga larg ai është prekur për vërshimet që kanë ndodhur sot në vendin tonë shkak i reshjeve të dendura të shiut, ku pati një viktimë dhe dëme të shumta materiale, shkruan lajmi.net. Në Facebook ai ka postuar një fotografi duke thënë se do të dërgojë... Më shumë
Kjo është nëna e Medës (Foto)
Këngëtari i mirënjohur Meda është shumë i pëlqyer nga publiku, sidomos kur bëhet fjalë për dasma. Meda është baba i tre fëmijëve dhe një bashkëshort i përkushtuar, shkruan lajmi.net. Në internet po qarkullon një fotografi e Medës bashkë me nënën e tij, të cilën mund ta shihni më poshtë./Lajmi.net. Më shumë