U nis për “Dashnorët”, doli të jetë “Brisku”
“Dashnorët”, ishte komedia e autorit Osman Goranci, e cila duhej të inskenohej në Teatrin Profesionist të Pejës “Istref Begolli”. Kjo shfaqje u pat vendos të jetësohet nga regjisori Naser Shatrolli, i cili pas disa leximeve të tekstit, vendosi ti bëjë disa ndërhyrje të vogla, me të cilat pajtohet edhe... Më shumë
Filmi “Babai”, në Festivalin e Filmit në Sofje të Bullgarisë
Ndërkohë, bëhet e ditur se në të njëjtën kohë, filmi “Babai”, është në repertorin e kinemave të Gjermanisë , në më shumë se 20 qytete. Filmi i metrazhit të gjatë “Babai”, me regji të Visar Morinës është futur  në kategorinë e filmave të Ballkanit, në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar... Më shumë
Nga Tirana në New York: Matteo Brento debuton në Amerikë (Foto)
Këngëtari nga Pulia, i njohur për pubikun shqiptar si italiani i X-Factor Albania do prezantojë këngën e tij të re titulluar #21 (Goodbye My Love) “Mirupafshim Dashuria Ime” në “Mollën e Madhe”. Matteo Brento është një nga Vipat e ftuar special, që do udhëtojë në New York për të... Më shumë
Sa vite burg kërkon prokuroria për Cozman?!
Është mbajtur këtë të martë seanca e dytë gjyqësore në të cilën 30-vjeçari Ylber Abdullahi akuzohet për “prodhim, mbajtje dhe shitje të lëndëve narkotike” në bashkëpunim. Prokuroria dha pretencën duke kërkuar dënimin me 6 vite burg të reperit Cozman, i cili u kap në flagrancë vitin e shkuar me... Më shumë
Affleck flet për herë të parë për ndarjen me Jennifer Garner
Pas intervistës së ish bashkëshortes së tij, Jennifer Garner për Vanity Fair ku tregoi për tradhtinë e Affleck me dadon e fëmijëve, edhe aktori 43 vjeçar vendosi për herë të parë të thyej heshtjen dhe të tregojë versionin e tij të ndarjes më aktoren Granier. Në një intervistë për... Më shumë
Bella Thorne, mahnitëse në Teksas
Nuk ka dyshim që karriera e saj është duke lulëzuar. Prandaj Bella Thorne po kujdeset që karrierën e saj ta përshtatë me veshjet me të cilat paraqitet në publik, gjë të cilën e ka vërtetuar edhe mbrëmjen e së dielës kur në “Fast Company Grill”, që është pjesë e... Më shumë
Douglas e Catherine Zeta-Jones më të lumtur se kurrë (Foto)
Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones, duken më të lumtur se kurrë. Çifti i famshëm të buzëqeshur pranë njëri tjetrit, kanë kaluar pushimet në Aspen pas 15 vjet martesë. “Pushime Pranverore”, ka shkruar 71 vjeçari Douglas në profilin e tij në Facebook, transmeton Klan Kosova. Ndërsa, gruaja e tij, aktorja... Më shumë
Vajza që përfitoi nga Justin Bieber (Foto)
Disa muaj më parë ajo nga një vajzë që nuk e njihte askush, në një vajzë për të cilën folën shumë përdorues të rrjeteve sociale. Kjo për shkak se këngëtari Justin Bieber e kishte postuar një fotografi të saj në Instagram, duke dashur të dijë kush është ajo. Menjëherë... Më shumë
Kjo ngjyrë flokësh ‘e harruar’ kthehet në modë
Kylie Jenner u shfaq në inaugurimin e Sugar Factory me një fustan rozë të cilin të gjithë e pëlqyen. Por ajo që ra më shumë në syrin e vajzave, ishte ngjyra e flokëve që ajo mbante këtë herë: Blu Nero. Blu Nero ka një refleks të theksuar të blusë,... Më shumë
Ja si i bartin damat e njohura xhinset e shqyera!
Xhinset e shqyera janë një ndër ato pjesët e modës të cilat gjithmonë janë në trend. Pa marrë parasysh se çfarë stili preferoni, ky lloj i xhinseve do të duhej të zërë vend në gardërobën tuaj! Për pamje rastësie, xhinset e shqyera janë njëra ndër zgjidhjet më të mira.... Më shumë