Foto të rralla të Marilyn Monroe

Foto të rralla të Marilyn Monroe

Fame 21 January, 2016, 14:28

Kanë kaluar mbi 50 vjet nga vdekja e Marilyn Monroe, por ajo është ende është shumë e pëlqyer nga artistët por jo vetëm. Monroe, konsiderohet si portreti me i mirë i një biondeje i të gjitha kohërave. Së fundmi në Londër është hapur një ekspozitë për t’i paraqitur disa fotografi... Më shumë
Të shtunën me datë 23 Janar, në Ulqin do të performojë  kitaristi me famë botërore Kenneth (Ken) Stringfellow, një prej anëtarëve të grupit të njohur R.E.M. , i cili në kuadër të turneut Europian e ka kyçur edhe qytetin e Ulqinit. Së bashku  me një artiste tjetër Holly Munoz... Më shumë
10 të famshmit që kanë ngjashmëri me njerëz të thjeshtë
Thuhet se ekzistojnë dy njerëz të njëjtë në gjithë botën, pra secili nga ne ka sozin e tyre. Por, ka edhe të atillë që kanë ngjashmëri të mëdha me një person tjetër por që nuk janë plotësisht të njëjtë. E nga kjo nuk mund të shpëtoj as kush, as... Më shumë
Mihrije Braha thotë se nuk ka bërë asgjë ndërhyrje estetike në fytyrë dhe trupin e saj. Këngëtarja shpesh është përfolur për ndonjë ndërhyrje kirurgjike, mbase për shkak të pamjes për t’u lakmuar, por sipas saj gjithçka te ajo është natyrale. “E di se nuk më besojnë që nuk kam... Më shumë
Yjet bëjnë thirrje për bojkot të çmimeve ‘OSCAR 2016’
Personazhe të shumta të njohura në Hollywood, kanë reaguar me rastin e mos nominimit të asnjë aktori të vetëm me ‘ngjyrë’, në ceremoninë e sivjetme të ndarjes së çmimeve ‘OSCAR’. Me sa duket i gjithë komuniteti i personave të famshëm me ngjyrë janë çmendur, se si filmat të bërë... Më shumë
Veshjet më të papëlqyera në ndarjen e çmimeve Nacionale të Televizionit
Yjet më të mëdha në botën e televizionit në Britani janë shfaqur mbrëmë në Londër dhe deri sa disa po dukeshin shumë bukur, disa dështuan në atë aspekt. Michelle Keegan, Luisa Zissman dhe Casey Batchelor janë cilësuar si më të veshurat keq në ndarjen e çmimeve Nacionale të Televizionit.... Më shumë
Dyshohet për ndarje mes Byonce dhe Jay Z
Derisa ajo mban në bark fëmijën e dytë të Jay Z, duket se gjërat nuk po shkojnë aq mirë mes çiftit. Kohët e fundit ata nuk janë parë më bashkë dhe kjo nuk mund të jetë prej angazhimeve të shumta. Një burim ka thënë për ‘Life & Style’ se... Më shumë
Era Istrefi thyen rekord me këngën “Bonbon”
Era Istrefi sot ka shënuar një tjetër sukses në karrierën e saj muzikore. Këngëtarja ka mbledhur 5.5 milionë klikime në kanalin youtube me këngën “Bonbon”. Kurse burime nga menaxhmenti i këngëtares thonë se asnjë nga këto klikime nuk janë klikime të blera ashtu sikurse bëjnë shumica e këngëtarëve të... Më shumë
Shokon Kendall Jenner “Jam shtatzënë”
Ylli i Keeping Up With the Kardashians, Kendall Jenner ka shokuar motrën e saj Kim Kardashian të cilën e kishte telefonuar duke i thënë që është shtatzënë. Modelja 20 vjeçare që kohet e fundit po takohet me Harry Styles ka thirrur motrën e saj të madhe duke dashur ta... Më shumë
Rita Ora vazhdon të jetë njëra nga këngëtaret më të ndjekura në rrjetet sociale. Këtë e ka bërë të ditur vetë Rita përmes një  fotografie të postuar në rrjetin social Instagram, pasi që  numri i ndjekësave të saj ka arritur në 8 milion . Ajo përmes kësaj fotoje ka... Më shumë