Xhensila dhe Besi vizitojnë Italinë (foto)
Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe aktori komik Bes Kallaku ka vite që janë në lidhje dashurie . Ata tregojnë herë pas here se sa e duan njëri-tjetrin nëpër fotot që postojnë në rrjetet sociale. Një gjë të tillë e ka bërë edhe Xhensila pëmes një fotoje të publikuar në Instagram... Më shumë
Vëllezërit “Scofield” rikthehen në serialin “Prison Break”
Michael Scofield do të rikthehet përsëri në episode të reja, në sezonin special të serialit ‘Prison Break’. Michael është një arkitekt dhe gjeni i cili vëren detajet edhe më të vogla në ambientin që e rrethon. Pas katër sezonave të suksesshme të serialit të famshëm në të cilin është... Më shumë
Leonardo DiCaprio dëshiron të luajë rolin e Vladimir Putinit
Në një intervistë për gazetën gjermane Die Welt, ylli i Hollivudit Leonardo DiCaprio ka pranuar se do të donte të luante rolin e Vladimir Putinit nëse do t’i ofrohej mundësia. DiCaprio ka thënë se të sjellë në ekran imazhin e presidentit rus do kishte me qenë një ‘detyrë shumë... Më shumë
Alban Skenderaj kthehet me një super baladë
Këngëtari i njohur, Alban Skenderaj dhe bashkëshortja e tij Miriami sapo janë bërë prindër të një  princeshe të vogël të cilën e kanë pagëzuar me emrin, Amelia. Derisa Albani po i shijon këto momente të mrekullueshme në jetën e tij, ka vendosur të rikthehet fuqishëm me një baladë të... Më shumë
Soni Malaj flet për herë të parë pas divorcit
Pak muaj pas ndarjes me Mirkon, këngëtarja e njohur Soni Malaj ka folur për herë të parë për arsyet e vërteta të ndarjes. Edhe pse u përfol aq shumë në media, u komentuan, u diskutuan e u analizuan arsye nga më të ndryshmet, duke e kritikuar apo vlerësuar artisten,... Më shumë
Genc Prelvuakaj shfaqet zbuluar në instagram, tregon trupin e tonifikuar
Genc Prelvuakaj shfaqet i zbuluar në instagram për të treguar arritjet e tij fizike dhe si duket ia ka dalë. Vitet nuk kanë lënë shenja në trupin e njërit prej reperëve më të njohur kosovarë. Në foto e postuar, ai ka treguar trupin e tonifikuar që duket të jetë rezultat... Më shumë
Personalitete shqiptare të njohura në botë
Shqiptarë nga Kosova dhe Shqipëria në fusha të ndryshme arritën që të bëhen të njohur edhe për tregun botëror. Disa filluan karrierën e tyre në vend e pastaj depërtuan, e disa të tjerë filluan karrierën nga atje. Shqiptar të njohur ka pothuajse në gjithë botën, ata u bënë të... Më shumë
Blasta dhe Zajmina bëjnë gati projektin e ri
Reperi, Blasta dhe Zajmina së shpejti do të vijnë me këngë të re. Tekstin e ka shkruar vetë reperi, kur instrumentalin Elgit Doda. Zajmina para 4 muajve erdhi me këngën “Blackout” me një bashkëpunim me këngëtarin Elgit Doda, klip ky i cili deri më tani ka kaluar mbi 2... Më shumë
Donika nga Presheva, realizoi 30 covers të artistëve botëror
Këngëtarja nga Presheva, Donika Nuhiu, ka realizuar 30 covers të këngëve të huaja. Donika ishte pjesëmarrëse në X Factor Albania 3. Ajo është vetëm 17 vjeçare, dhe është mjaft aktive në muzikë. Donika dallohet për një zë të veçantë dhe shumë të fuqishëm. Këtu mund të dëgjoni disa prej këngëve... Më shumë
Vdiq dhe vëllai i Celine Dion, në moshën 59 vjeçare nga kanceri
Vetëm dy ditë pasi bashkëshorti i këngëtares ndërroi jetë, Danieli, vëllai Celine Dion ka vdekur në moshën 59 vjeçare pas betejës së tij me kancerin. Daniel Dion ka vdekur sot në mëngjes, vetëm një ditë pasi familja e tij e zbuloi se atij i kishin mbetur vetëm disa orë për... Më shumë