Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Dua Lipa, që ka nisur karrierën e saj ndërkombëtare, nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook, ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj në festivalin “Glastonbury”. Ajo në këtë status ka shkruar: “Ëndrra po bëhet realitet, do të performoj në ‘GLASTONBURY FESTIVAL’, këtë qershor”. Së... Më shumë
Së shpejti lansohet albumi i B.I.G. “The King and I”
Këngëtarja dhe producentja amerikane Faith Evans ka konfirmuar se albumi i ri i reperit B.I.G. është në përfundim e sipër, dhe së shpejti do të lansohet. Albumi i ri, të cilin ajo e ka titulluar “The King and I” do të përmbajë vokalet e ish-burrit të saj B.I.G. dhe... Më shumë
Emina Çunmulaj bëhet nënë (FOTO)
Modelja shqiptare e famshme në Amerikë, Emina Çunmulaj, është bërë nënë për herë të parë në jetën e saj. Ajo i ka dhënë jetë një vajze, të cilën e ka nga martesa e dytë me bashkëshortin e saj izraelitin Sam Nazarian. “Mirë se erdhe në jetë dashuria ime. Ella... Më shumë
David Beckham tërhiqet nga pozita e drejtorit nga biznesi i bashkëshortes
David Beckham ka hequr dorë nga pozita e të qenit drejtor në biznesin e bashkëshortes së tij Victoria para një viti më parë pas një ristrukturimi të kompanive të dy çifteve. Ish ylli i futbollit ka kaluar gjashtë vjet si drejtor në Victoria Beckham Ltd derisa vitin e kaluar... Më shumë
Kristen Bell rrezatuese në premierën e “The Boss”
Aktorja Kristen Bell në filmin më të ri të saj “The Boss”, nuk e luan rolin kryesor mirëpo në premierën e këtij filmi ajo dukej mahënitëse. 35 vjeçarja në tepetin e kuq kishte të veshur një fustan ngjyrë gri që bëri që të tërheq vëmendjen e të gjithë të... Më shumë
Haradinaj drejton shown televiziv në gjuhën frënge (VIDEO)
Atë e kemi parë shumë aktiv në aktivitete politike dhe shumë pak në relaksuese. Por, mbrëmë lideri i AAK-së ka qenë mysafirë i aktorit, Fatmir Spahiut, në shown televiziv “Natën me Fatmir Spahiun”. Madje, në një moment Haradinaj merr drejtimin e emisionit dhe zbulon se di të flas edhe... Më shumë
“Batman v Superman” me hapjen më të mirë në histori në filmave me superheronj (FOTO)
Siç duket, fansat nuk po i vënë shumë veshin kritikëve. Filmi ‘Batman v Superman’ ka marrë kritika të përziera: derisa kritikët e filmave nuk e pëlqejnë fare, fansat janë duke e mbrojtur filmin që e kanë pritur tash e sa kohë. Kjo ka  bërë që në kinematë nëpër botë,... Më shumë
Filmat në të cilët glorifikohet fuqia e femrës
Filmat e mëposhtëm për heroina kanë femra të forta, me vetëbesim, të patrembura dhe që kanë thyer tabutë dhe rregullat e imponuara! Mona Lisa Smile Porfesoresha e përparuar Ketrin En Votson vjen në një fakultet privat me rregulla strikte që të ligjerojë mbi historinë e artit. E përballur me... Më shumë
Kapiteni kuqezi, Lorik Cana ka qenë i ftuar në rubrikën “Të çmendur pas…”, që transmetohet çdo të diel në emisionin “E Diell”, në “Top-Channel” dhe që drejtohet nga moderatorja dhe këngëtarja, Luana Vjollca. Gjatë intervistës, kapiteni i Shqipërisë, ka lënë për një moment anash Kombëtaren dhe është ngacmuar për... Më shumë
Kastro Zizo i ka propozuar martesë Bleonës. Këngëtari këtë gjë e ka bërë drejtpërdrejt në shoun televiziv “Your Face Sound Similiar”. “Meqenëse Bleona kërkon burrë, mendova t’i propozoj pasi që unë jam single”, tha Kastro. Por, Bleona e ‘befasuar’ nga ky veprim nuk ka pranuar të martohet me Kastron... Më shumë