Martin Shkreli në mesin e 100 personave më me ndikim në botë (Foto)
Gazeta amerikane “The Washington Post” kur kishte shpallur 15 personat më të urryer në botë për vitin 2015 listës i printe një shqiptar. Bëhet fjalë për biznesmenin e njohur në Amerikë Martin Shkrelin. Ai arriti t` i pushtojë të gjitha mediet botërore për të keq kur rriti çmimin e... Më shumë
Rita Ora njihet për stilin e saj ikonë duke krijuar një stil të veçantë për të cilin shpesh herë ndiqet edhe nga shumë vajza të tjera. Por duket se ajo ka zgjedhur të inspirohet nga një figurë tjetër që ka influencuar modën, hiç më shumë e as më pak... Më shumë
“Batman v Superman” debuton në vendin e parë
Pavarësisht se kritikët nuk i dhanë vlerësime të jashtëzakonshme, filmi i sapolansuar dhe i mbushur me skena aksion, “Batman v Superman: Dawn of Justice”, arriti të shënojë rekord të shikueshmërisë në arkat filmike të Amerikës Veriore, me arkëtimin e 170.14 milionë dollarëve nga e premtja deri të dielën. Filmi... Më shumë
Beyonce në ndejën e fundit të organizuar nga Obama për Pashkë(Foto)
Lepuroshi i Pashkëve dhe Beyonce ishin yjet më të mëdhenj që morën pjesë në ndejën e fundit të organizuar për Pashkë nga presidenti aktual i Amerikës, Barack Obama në Shtëpinë e Bardhë. Obama dhe zonja e parë Michelle Obama mirëpritën 35,000 të ftuarit në pallatin presidencial në ngjarjen e... Më shumë
Veshja që po pëlqehet nga të gjitha vajzat e njohura (Foto)
Një prej pëlhurave më të preferuara të të ashtuquajturit “Art Nouveau”, i propozuar nga stilistët në pasarela fillimisht në sezonin vjeshtë-dimër 2014, i zgjedhur me ngjyra të ngrohta dhe me stile nga më të ndryshmet, kadifja u bë një ndër më të preferuarat e një viti më vonë, ndërsa... Më shumë
Festivali DAM sjell pesë koncerte në edicionin e ri
Nesër nga ora 20:00 në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë, Festivali DAM prezanton serinë e koncerteve të ashtuquajtur “Përplasje”. Me anë të këtij prezantimi pritet të mbahen koncerte me orkestrën Simfonike të Filarmonisë së Kosovës në drejtim e dirigjentit brazilian Marcio Da Silva i cili do ta... Më shumë
Eneda sërish e ndryshon këngën e Eurosongut
Krahas komentuesve shqiptarë, ndjekës të festës evropiane të muzikës janë shprehur me rezerva për produktin tonë, i cili do të prezantohet në maj në Stokholm. Kështu, në përpjekje për t’i shpëtuar sado pak ankesave, ekipi i këngës “Përrallë” me në krye me këngëtaren, Ene Tarifa, ka thënë së fundi... Më shumë
Brad Pitt i “marrosur” pas Cara Delevingne !
Nëse të gjithë janë të marrosur pas Brad Pitt, atëherë ai është i marrosur pas Cara Delevingne dhe talentit të saj. Raportohet se aktori po këmbëngul shumë që modelja dhe aktorja 23-vjeçare të marrë pjesë në një nga filmat e tij dhe për më tepër të nënshkruajë një kontratë... Më shumë
Julka dhe Andy Gramm festojnë ditëlindjen e djalit (Foto)
Çifti i njohur nga Shqipëria, Julka dhe Dj Andy Gramm, sot festojnë ditëlindjen e djalit të tyre të parë. Këngëtarja Julka dhe Andy Gramm, Dj në labelin “Threedots Production”, janë bërë prindër për herë të parë, 5 vite më parë. Sot ata festojnë ditëlindjen e djalit të madh i... Më shumë
Kush mund ta mendonte që edhe JLo, Enrique Iglesias apo Beyonce mund të këndojnë edhe në dasma? Epo, nuk është aspak një dasmë e zakonshme. Bëhet fjalë për një ceremoni madhështore, e krijuar për të qenë përrallë nga miliarderi rus Mikhail Gutderlyev, i cili këtë fundjavë ka martuar të... Më shumë