Reperi shqiptar BlackLion ka lansuar këngën e re me titull “Kosovë” që është dedikim për policinë e vendit. Sipas reperit, Polica është “ndërmjet kudhrës dhe çekanit” – nga pozita dhe opozita, ndërsa përkujton edhe kohën kur “rendin dhe qetësinë publike në Kosovë e ruanin pjesëtarë të policisë serbe”. Videoklipi... Më shumë
Dua Lipa: Të dua Kosovë

Dua Lipa: Të dua Kosovë

Fame 17 February, 2016, 8:57

Këngëtarja Dua Lipa është njëra prej artisteve të para shqiptare që ka uruar për përvjetorin e tetë të Pavarësisë së Kosovës. Në rrjetin social “Instagram” ajo ka postuar një video të shkurtër në të cilën shfaqet flamuri i Kosovës, kurse ka shkruar: “Urime ditën e Pavarësisë Kosovë, të dua”.... Më shumë
Era Istrefi nuk ka të ndalur, suksesi i rradhës është i nivelit botëror (Foto)
E para këngëtare nga Kosova që hyn në klasifikimet britanike, pa lëvizur nga vendi i saj. ‘Zbuloni sensacionin më të parezistueshëm të pop-it në Europë!’ Era Istrefi është ‘Kënga e Ditës’ në Shazam, teksa në 15 shkurt ka hyrë në Top 100-shen e Britanisë së Madhe, Kanadasë, Francës dhe... Më shumë
Albëria uron Kosovën

Albëria uron Kosovën

Fame 17 February, 2016, 8:43

Me rastin e tetë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, rrjetet sociale tashmë janë pushtuar me urime. Këngëtarja Albërie Hadërgjonaj nëpërmjet llogarisë së saj Instagram, ka postuar një fotografi të një pjese të klipit më të ri të Leonora Jakupit dhe Gold Ag duke i uruar për këngën, dhe në... Më shumë
Me rastin e 8-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, grupi “Minatori”, do të mbajë një koncert festiv sonte në sheshin “Skënderbeu” të Shkupit. Ky aktivitet është organizuar nga Komuna e Çairit dhe Ambasada e Kosovës në Shkup. Kurse, të mërkurën në Sallën e Armatës në Shkup, është paraparë të performoj... Më shumë
“Bashkëpunimi” Adele – Mozart (Video)
Është vështirë të imagjinohet se si Mozart dhe Adele ulen në një dhomë dhe punojnë për melodinë e një kënge hit së bashku. Epo, grupi The Piano Guys e kanë bërë këtë në vend të tyre, duke i bashkuar dy kryevepra të këtyre muzikantëve, në një kompozim të mrekullueshëm,... Më shumë
Tom Fletcher baba për herë të dytë

Tom Fletcher baba për herë të dytë

Fame 16 February, 2016, 21:19

Tom Fletcher dhe gruaja e tij Giovanna kanë mirëpritur në jetë fëmiun e tyre të dytë, gjinia e të cilit është djalë. Të dy u bënë prindër për herë të dytë, në natën e së martës, e lajmin e mrekullueshëm e publikuan edhe nëpërmjet statuseve në Twitter, transmeton Klan... Më shumë
Gold AG bashkëpunon me Shyhrete Behlulin
Reperi Gold AG ka njoftuar se shumë shpejt do të sjellë këngën e re në bashkëpunim me këngëtaren e famshme Shyhrete Behlulin. “Dashnia e nënës” është kënga që ka bërë bashkë dyshen, e cila do të nisë incizimet për klipin e ri javën e ardhshme, transmeton koha.net. Në Express... Më shumë
McCartney nuk pranohet në ahengun e Tyga (Video)
Paul McCartney nuk është lejuar të marrë pjesë në ahengun e pas ceremonisë së Grammy. Ai është refuzuar dy herë. Paul, Beck dhe bateristi i Foo Fighters, Taylor Hawkins, shkuan në klubin Argyle të Hollywood të hënën mbrëma, për t’u shoqëruar me të tjerët në ahengun e organizuar nga... Më shumë
Dy gërshetat e famshëm të Kim janë kthyer në trend
Praktike por edhe në raste të veçanta, tashmë janë kthyer në trend. Këtë vit gërshetat janë shumë në modë dhe këshillohen nga parukierët më të mirë të botës për femrat që duan të duken bukur dhe ndryshe herë pas herë. Një pamje e tillë debutohet në evente edhe në... Më shumë