Këngëtarja Demi Lovato ka shkuar për herë të parë në Grammy Awards vërtetë me shumë vlerë. Këngëtarja Demi Lovato është paraqitur me flokë të gjatë dhe një veshje me sako e fund. Ajo është përkujdesur që sakoja të zbulojë dekoltenë e saj, të cilën e ka dekoruar me stoli... Më shumë
Këta janë më të mirët e vitit në muzikë, të vlerësuar në Grammys
Taylor Swift e Bruno Mars triumfojnë në natën më të madhe të muzikës. Taylor Swift dhe Bruno Mars kanë arritur të marrin çmimet kryesore në mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve, Grammy Awards. Swift me “1989” ka fituar si albumi më i mirë i vitit ndërsa “Uptown Funk”... Më shumë
Rihanna anulon perfomancën në Grammy në ‘minutën e fundit’ – ja arsyeja
Rihanna ka vendosur të mos perfomojë në momentin e fundit. Është mësuar se këngëtarja ka arritur në “Staples Centre” por nuk ka parakaluar në tepihun e kuq. Rihanna vetëm ka shkuar në prova dhe është larguar. Ajo ka disa ditë që është e sëmurë nga fyti dhe është në... Më shumë
Adele probleme me performancën në Grammy
Adele ka performuar këngën e shkruar me Bruno Mars, baladën “All I ask”. Ishte performanca më e pritur e mbrëmjes, e pikërisht kjo nuk ka shkuar mirë. Problemet teknike kanë bërë që Adele të mos japë një interpretim që do linte pa frymë të pranishmit dhe shikuesit, por me... Më shumë
Kendrick Lamar me një nga performancat më të fuqishme në Grammy
Në mbrëmjen e 58 të ndarjes së çmimeve Grammy Awards në Los Anxhelos reperi nga Comptoni Kendrick Lamar cilësohet se ka dhënë një nga performancat më të fuqishme ndonjëherë. Ai hyri në skenë i prangosur dhe me veshje të burgut, i mbështetur me një prapavijë të imazhit të burgut,... Më shumë
“1989” i Taylor Swiftit shpallet “Albumi i Vitit” në Grammy [foto]
Albumi “1989” i këngëtares së famshme, Taylor Swift, ka fituar çmimin “Albumi i Vitit” në përvjetorin e 58-të të ndarjes së çmimeve Grammy të këtij viti në Los Angeles. Këngëtarja, e cila është femra e parë që ka fituar këtë çmim dy herë, po ashtu ka fituar edhe çmimin... Më shumë
 Këngëtarja Leonora Jakupi, sapo publikoi këngën më të re të saj të titulluar “Pushkë e qifteli”. Tekstin e kësaj kënge e ka bërë Gold Ag kurse muzikën Don Arbas. Kënga sic ka thënë Leonora për Magazina.al është ideuar para dy vjetësh por ajo ka dashur që projekti më i... Më shumë
BonBon e Era Istrefit dëgjohet edhe në Francë
Këngëtarja e njohur, Era Istrefi me këngën e saj të fundit “Bonbon” ka thyer çdo limit, duke marrë kështu rekord shikime dhe duke u dëgjuar në shumë vende të botës. Bonbon ka arritur deri në Francë dhe jo vetëm në ndonjë radio të thjeshtë atje, por në radion më... Më shumë
Rita Ora kthen modën e 60-ave

Rita Ora kthen modën e 60-ave

Fame 15 February, 2016, 21:13

Këngëtarja e famshme Rita Ora sërish është në qendër të thashethemeve të medieve ndërkombëtare rozë. Ajo është fotografuar me reperin Yoni Laham, për të cilin thuhet se është i dashuri i saj i ri, në rrugët e Los Angelesit në Ditën e të Dashuruarve, raporton “DailyMail”, transmeton koha.net. Rita... Më shumë
Zërat se Albin Kurti i ka dhënë fund martesës me Ritën po qarkullojnë gjithandej këto ditë. Në faqen zyrtare të lëvizjes Vetëvendosje është reaguar me një komunikatë. Aty thuhet: “Lajmet rreth jetës private bashkëshortore të deputetit të VETËVENDOSJE!-s, z. Albin Kurti, janë tërësisht të pavërteta dhe politikisht tendencioze. Këto... Më shumë