Tommy Hilfiger, modelet në një udhetim detar në vjeshtë
Stilisti amerikan Tommy Hilfiger ka vendosur ta dërgojë “gruan e tij” në një udhëtim detar për vitin 2016. Kjo frymë ka mbizotëruar në koleksionin e tij vjeshtë/dimër 2016, frymëzuar tërësisht nga ambienti i një bordi anijeje. “Jemi duke bërë një udhëtim në det, zakonisht këtë e bëjmë në pranverë,... Më shumë
Urojnë Kosovën, Dafina Zeqiri dhe Genta Ismajli (Foto)
Rrjetet sociale tashmë janë vërshuar me urime me rastin e përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, njofton Klan Kosova. Në mesin e shumë këngëtarëve që kanë uruar këtë ditë, janë edhe Dafina Zeqiri dhe Genta Ismajli. Të dyja kanë shfrytëzuar llogaritë e tyre në Instagram, për të postuar fotografi me... Më shumë
Elhaida Dani feston sot ditëlindjen

Elhaida Dani feston sot ditëlindjen

Fame 17 February, 2016, 10:43

Këngëtarja e njohur shqiptare Elhaida Dani sot feston ditëlindjen. Elhaida sot bëhet 23 vjeçe, shkruan lajmi.net. Ajo u bë e njohur nëpër talent show të ndryshme brenda dhe jashtë vendit. Në fillim ishte pjesë e ‘Ethet e së premtes mbrëma’, pastaj fituese në “Star Academy”. Në vitin 2012 u... Më shumë
Ansambli Popullor i Këngëve dhe Valleve nga Shqipëria, me koncert në përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës
“Kemi ardhur këtu për të nderuar ditën e Pavarësisë së Kosovës. Kjo ishte një nga shfaqjet më të mira që ka pasur Ansambli jonë vitet e fundit, jam i lumtur që jemi të pranishëm këtu, për këtë festë të madhe, dhe tepër i lumtur me pritjen që na bëri... Më shumë
Kroatja Tihana Lazoviq në mesin e Shooting Stars në Berlinale
Në këtë program, në vitin 2011-të ishte pjesë edhe Nik Xhelilaj – aktori shqiptar, ndërsa dy vite më vonë edhe Arta Dobroshi nga Kosova. Janë prezantuar mbrëmë në Festivalin e Filmit në Berlin dhjetë aktorët premtues evropianë në kuadër të programit të vecantë Shooting Stars. Lou de Laage, Jella... Më shumë
Kate Middleton shtatzënë, pret binjake
Lajmi që supozohet se ka dalë nga burime të sigurta nga Buckingham Palace, ka zënë faqen e parë të revistës amerikane OK Magazine. Sipas burimit, Kate Middleton është shtatzënë në muajin e tretë dhe kësaj radhe pret dy vajza binjake. Sekreti ka dalë nga disa imazhe që sipas burimit,... Më shumë
Tetë vjet shtet – uron Flori Mumajesi
Në mesin e shumë këngëtarëve, edhe artisti nga Shqipëria Flori Mumajesi së bashku me një fotografi të flamurit të Kosovës, uroi Pavarësinë e saj. Kujtojmë që Flori, pak ditë më parë lansoi baladën e tij më të re “Ku Gabum”, të cilën e publikoi pikërisht në ditën e të... Më shumë
“Zhdukja e Elefantit”, vepra e Haruki Murakamit përkthehet edhe në spanjisht
Tregimet e shkurtra “Zhdukja e Elefantit”, libër vetëm në anglisht, që nga muaji mars do të jetë edhe në gjuhën spanjolle. Spanjollët janë ndër lexuesit më të pasionuar pas Murakamit. 17-të tregime janë pjesë e librit, histori me realitet dhe abstrakti, fiksion dhe histori që nuk kanë asgjë të... Më shumë
Blero uron Kosovën (Foto)

Blero uron Kosovën (Foto)

Fame 17 February, 2016, 9:25

Një tjetër këngëtarë që ka uruar Kosovën me rastin e Pavarësisë së Kosovës, nëpërmjet llogarisë Instagram, është Blero. Ai e ka postuar një fotografi me flamurin e Kosovës, duke shkruar “Urime Kosova ime e dashur”, njofton Klan Kosova. Ndryshe, Blero sapo është kthyer nga pushimet e tij në Meksikë,... Më shumë
Prezentuesi i njohur shqiptar Ardit Gjebrea, ka uruar Kosovën me rastin e 8 vjetorit të pavarësisë. Gjebrea ka uruar që në këtë tetëvjetor shqiptarët në Kosovë të lëvizin pa viza. “Gëzuar Kosovë dhe në këtë përvjetor uroj fort lëvizjen e lirë në Europe të çdo shtetasi shqiptar nga Kosova”,... Më shumë