Greqia në Eurovizion me këngë mbi krizën e refugjatëve
Greqia mbetet një prej shteteve që po përjeton dy kriza: krizën financiare por edhe atë të fluksit të refugjatëve. Së fundmi, disa individë nga Greqia janë nominuar për çmimin Nobel për Paqe për ndihmën që i kanë dhënë refugjatëve nga Siria. Një mesazh politik do të jetë brenda këngës... Më shumë
Dion shpërtheu në lot në fjalimin për burrin
Këngëtarja kanadeze, Celine Dion,teksa po fliste për vdekjen e burrit të saj ka shpërthyer në lot në skenën e Las Vegas. Miqtë, familja dhe fasnat e shumtë u mblodhën të mërkurën në Kolosesu në Caesars Palace për të nderuar burrin e Dion, Rene Agilil. Kjo ceremoni është transmetuar në... Më shumë
BBC: Filmat që duhet t’i shihni këtë muaj
Shkurti është muaj i rëndësishëm për industrinë e filmit. Përcaktimi i mbrëmjes së ndarjes së çmimeve Oscar në ditën e 28-të të këtij muaji, i jep shkurtit rëndësi të madhe sa i përket botës së artit. BBC ka radhitur katër filmat që me patjetër duhet t’i shihni nëse jeni... Më shumë
“Fifty Shades of Black”, premierë në ABC
Komedia e filmit “Fifty Shades Of Black”, i cili është një parodi e filmit “Fifty Shades of Grey” që u shfaq në vitin 2015 do të prezantohet me premierë në Kinemanë ABC të enjten, në ora 22:00, dhe në të njëjtin termin do të shfaqet edhe në ditët në... Më shumë
Shtëpia e mahnitshme e Naomi Watts dhe Liev Schreiber
Njëri nga çiftet më të mrekullueshëm të Hollwood-it,  Naomi Watts dhe aktori Liev Schreiber treguan shtëpinë e tyre të mahnitshme në Manhattan. Dizajni i shtëpisë ishte bërë nga Ashe dhe Leandro. Edhe pasi që ishin kryer përfundimet e fundit shtëpia ishte dëmtuar pak nga përmbysjet, prandaj ishte dashur që të... Më shumë
Vergara dëshiron fëmijë

Vergara dëshiron fëmijë

Fame 4 February, 2016, 10:40

Aktorja Sofia Vergara është duke planifikuar të ketë fëmijë me burrin e saj, Joe Manganiellon. “Burrim është më i ri se unë dhe ai dëshiron fëmijë. Ne jemi duke menduar se çfarë duam të bëjmë”, ka thënë 43-vjeçarja për revistën “The Edit”. “Nuk më frikëson kjo ide,... Më shumë
Bebe Rexha prin në top-listën e Billboardit
Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha që po bën famë në Amerikë, po i prinë top-listës së Bilboardit në kategorinë “Hot Rap Songs”. Së fundmi Rexha realizoi bashkëpunimin me reperin G-Easy për këngën “Me, Myself & I”, e cila la prapa reperin e famshëm Drake me këngën e tij “Hotline Bling”.... Më shumë
Vdes Joe Alaskey, zëri i personazheve të filmave vizatimorë
Artisti që me zërin e tij i bëri të famshëm personazhet e filmave vizatimorë si Bugs Bunny, Daffy Duck, Tweety dhe Sylvester the Cat, ka vdekur në moshën 63-vjeçare. Vdekjen e Joe Alaskey e ka konfirmuar familja e tij, e cila ka bërë të ditur se dublanti ka vdekur... Më shumë
Njerëzit paguajnë që të duken si Kim Kardashian. Disa kanë shkuar aq larg sa që i’u janë nënshtruar operacioneve të ndryshme të cilat kanë kushtuar mijëra dollarë për t’i përngjarë yllit të televizionit që është kthyr në një grua biznismene. Të tjerët mundohen t’i përngjajnë asaj duke përdorur fuqinë e... Më shumë
Arrestohet një burrë pranë shtëpisë së Swift, kërcënonte këngëtaren
Departamenti i Policisë në Los Anxhelos e ka konfirmuar se një burrë është arerstuar të mërkurën rreth orës 4:30 pas një thirrje nga fqinjët e këngëtares Taylor Swift. Burimet të TMZ-së, raportojnë se policia ka pranuar një thirrje nga fqinjtë të cilët raportonin se një burrë po “sillej rreth... Më shumë