Grupi shqiptar i humorit, Stpucat sërish kanë goditur për gjendjen sociale. Ata në një postim në rrjetin social në Instagram kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për gjendjen në vend. Madje, kanë thumbuar kërkesën për liberalizim vizash dhe bujën nga politikanët, pasi vlerësojnë se gjendja ekonomike nuk lejon udhëtimet luksoze.... Më shumë
Dj Blunt dhe Real 1 kanë paralajmëruar këngën e tyre të përbashkët, “Presion”. Ata kanë treguar përmes Instagramit se kënga me këtë titull do të publikohet të premten, ndërsa kanë pyetur fansat a janë gati për hitin e tyre të radhës./lajmi.net Më shumë
Portali amerikan Breath Away krahason Era Istrefin me Rihannën
Era Istrefi vazhdon të jetë temë e mediave amerikane dhe ajo po pëlqehet mjaft shumë. Mediumi amerikan Breath Away ka paraqitur një reportazh për Era Istrefin, dhe suksesin e saj. Stili unik i saj dhe dukja perfekte e zëri fantastik, ashtu sikur këngët hite, duket se po vazhdojnë të... Më shumë
The Telegraph: Filmat më të mirë të vitit 2016
Nëse nuk e dini se çfarë filma të shikoni: Këta janë filmat më të mirë të vitit 2016 sipas The Telegraph. 1. JOY Regjisor: David O Russell Luajnë aktoreët: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro, Virginia Madsen, Diane Ladd, Isabella Rossellini, Elisabeth Röhm, Édgar Ramírez, Dascha Polanko. 2. Yakuza... Më shumë
Femrat muzikante e kanë kapur momentin e tyre në vitet e fundit, por nuk do të besoni se çfarë pasurie kanë arritur të krijojnë ato. Këto zonja, jo vetëm që dinë të këndojnë, por zërin (dhe trupin) e tyre të bukur e kanë materializuar në maksimum. Në vijim ju... Më shumë
Flori për Elvanën: Gëzuar ditëlindjen muzika ime
Këngëtarja Elvana Gjata sot ka mbushur 29 vite. Ajo aktualisht gjendet në Paris, ku me sa duket ka vendosur ta festoi ditën e saj të lindjes atje, njofton Klan Kosova. Në Instagram, urimi më i mirë i erdhi nga bashkëpunëori i tij shumë-vjeçar Flori Mumajesi. Ai së bashku me... Më shumë
Moda më e re nga pistat elitare për Pranverën 2016
Valentino Gido Palau bëri një kryqëzim të Meduzës dhe një princeshe romake duke përdredhur dhe gërshëtuar flokët në një stil të ri, duke i një kurorë gjarpëri nga dizajnerja Harumi kolovska de Rola Jean Paul Gaultier Femrat e ahengjeve të klubit parisien Le Palace në vitet 80, e kanë... Më shumë
10 këngëtarët që e interpretuan këngën Pranvera në Prishtinë – cili e arriti më së miri?
Gazeta Online Sovrani.info, ka përzgjedhur 10 këngëtarë të cilët e interpretuan këngën e pavdekshme të Sabri Fejzullahut “Pranvera në Prishtinë”, për të bërë një krahasim se cili prej tyre ia arriti ta këndojë më së miri. “Pranvera ne Prishtine” u kompozua nga Musa Piperku, me tekst të poetit Milaim... Më shumë
Aktori i ‘Spectre’ do t’i bashkohet serialit kosovar ‘192’
Serialit vendor ‘192’ së shpejti pritet t’i bashkohet edhe një aktor nga Hollywoodi. Është aktori shqiptar që ka luajtur në filmin ‘Spectre’, Gjevat Kelmendi. Nëpërmjet një statusi në facebook, ai ka bërë të ditur se së shpejti do t’i bashkëngjitet serialit kosovar. Mirëseardhje i ka uruar edhe aktori i... Më shumë
Një shqiptar në Sanremo

Një shqiptar në Sanremo

Fame 3 February, 2016, 16:51

Në datën 9 shkurt në teatrin “Ariston” të Sanremos do të ngjitet edhe një i ri shqiptar. Në faqen e “Rai”-t në internet prej 2 muajsh qarkullon kënga me të cilën kantautori shqiptar do të debutojë në festivalin më të madh të muzikës italiane, Ermal Meta, 33 vjeçari i... Më shumë