West Side Family, surprizoi të gjithë “Në 1 javë”
Landi, pjesëtari i grupit “West Side Family” është njëri prej konkurrentëve në emisionin “Në 1 javë” i cili ka përlotur të gjithë me performancën e tij. Landi ka menduar të “ribashkoje” grupin West Side Family edhe pse Dr. Flori nuk jeton më. Edhe pse babi i saj nuk jeton... Më shumë
Irina Shayk shkëlqen me fustan të zi (foto)
Irina Shayk është një prej femrave më të dëshiruara në botë por që zemrën e saj ka arritur ta fitoj vetëm aktori i Hollivudit, Bradley Cooper. Supermodelja 30 vjeçare është dukur sensacionale derisa ka ecur në pasarelën e shout të Versace që është mbajtur të dielën në kuadër të... Më shumë
Lady Gaga performon me plot emocione këngën që e nominoi për Oscars (VIDEO)
Kënga vjen nga “Hunting Ground” ndërsa krahas saj janë nominuar edhe “Writings on the wall”, “Simple Song #3”, “Manta Ray” dhe “Earned it” nga Fifty Shades of Grey. “Til it Happens to You” është kënga që Lady Gagan e ka nominuar sivjet për ceremoninë Oscars, në kategorinë e kolonës... Më shumë
Alban Ramosaj me projekt të ri

Alban Ramosaj me projekt të ri

Fame 25 January, 2016, 9:31

“Çkemi” është projekti i fundit i këngëtarit Alban Ramosaj. Projekti debutues ishte goditje në shenjë pasi që grumbulloi mbi 1 milion klikime në kanalin Youtube. “Çkemi” erdhi pas pjesëmarrjes në garën e talentëve “The Voice of Albania” ku mori mbështetje nga publiku por edhe nga këngëtarë tashmë të afirmuar... Më shumë
Prezantuesja e re por, mjaft e popullarizuar në ekranin shqiptar, Elita Rudi nëpërmjet Instagram ka postuar një fotografi e cila ka lidhje me “dyshimet” se ajo mund të ketë një ndërhyrje në buzë. Prezantuesja e re në njëfarë mënyre ka sfiduar faqen “Vipat e bllokut ” e njohur së fundmi për publikime të... Më shumë
Mediat e huaja kanë vlerësuar se këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka rrezikuar me veshjen e saj, në mbrëmjen e markës së njohur “Versace” e cila u mbajt si pjesë e Javës së Modës në Paris, këtë të diel.Rita është shfaqur para kamerave me një fustan ngjyrë portokalli, që... Më shumë
Morena është nga ato femra sensuale që bënë për vete me pamje dhe talent. Ajo ka shkëlqyer në pasarela, skena shkëlqyese, sete fotografike, video e kudo brenda dhe jashtë vendit, shkruan Kosovarja. Morena së fundi është ranguar mes 100 fytyrave më të bukura në botë në “The 100 most... Më shumë
Në ditëlindjen e 78 të këngëtares Etta James
Sikur të ishte gjallë ajo do të ishte 78 vjeçe. Këngëtarja Etta James, e cila njihet si legjenda e muzikës blues ka lindur me 25 janar 1938, në Los Angeles. Karriera e saj do të niste në vitin 1950, kur ishte vetëm 14 vjeç dhe kënga e parë do... Më shumë
The Bloody Foreigners, më 6 shkurt koncert në Londër
Grupi nga kryeqyteti Bloody Foreigners me datë 6 shkurt do të performojë në Londër. Grupi, sic paralajmëron vetë në Facebook, do të luajë në Queens Arms në London. Grupi është formuar në vitin 2004 dhe është i përbërë nga Fatos Bejta, Ard Kelmendi, Fatos Dërguti dhe Joseph Cook. Më shumë
Eneda Tarifa, në muajin prill në Eurovision in Concert
Tarifa do ta sjellë këngën e saj “Përrallë”. Eneda Tarifa, këngëtarja që sivjet do ta përfaqësojë Shqipërinë në garën e Eurovizionit, ka konfirmuar se do të jetë pjesë e koncertit Eurovision in Concert, një koncert që mbahet gjithmonë para festivalit dhe është mundësi e mirë për promovim të këngëve.... Më shumë