Adelina Berisha ka realizuar projektin e saj më të ri. “Erën e saj” titullohet kënga më e re e këngëtares, të cilën do ta sjell në bashkëpunim me Robb Daddy. Kënga është e punuar nga Zzap&Chriss ndërsa për vizuelizimin e saj është kujdesur “XLFilms”. Deri në publikimin e plotë... Më shumë
Zyrtare, Lady Gaga performon himnin në Super Bowl 50
Lady Gaga do të performojë himnin kombëtar në Super Bowl 50, finalja e të cilit zhvillohet më 7 shkurt. 29-vjeçarja u konfirmua të martën si zëri që do të këndojë para 120 milionë shikuesve në mbarë botën. Performanca e Gagas do të transmetohet live në televizon, pak minuta para... Më shumë
10 këngëtaret më të paguara gjatë vitit 2015
Për këngëtaret e famshme botërore milionat e dollarëve janë shndërruar në përvitshmëri. Çështja është vetëm se – cila prej tyre ka dalë më e suksesshme në inkasimin e këtyre milionëve? Mos u brengosni, sepse edhe këtë gjë e dijmë fare mirë, falë punës së palodhshme të punëtorëve të Forbes-it.... Më shumë
Linda Mirena ka publikuar “Prit” (video)
Është nga Prishtina por jeton në Belgjikë. Fjala është për këngëtaren Linda Mirena e cila ka lansuar këngën e re të quajtur “Prit” Ky projekt muzikor është punuar nga Zzapp&Chris dhe është finalizuar me klip për të cilin është kujdesur produksioni muzikor XL Provideolux. E si shumë këngë të... Më shumë
Olta Gixhari e vetme me pushime në Romë
Aktorja shqiptare, Olta Gixhari ka udhëtuar drejt Romës, për të kaluar disa ditë pushimesh. E gjatë shtëtitjeve të saj, ajo ka ndaluar dhe tek një prej destinacioneve më të njohura të Romës, pikërisht në të famshmen “Fontana di Trevi”. Ashtu siç ka postuar dhe vetë Olta në profilin e... Më shumë
Evoluimi i Adele’s

Evoluimi i Adele’s

Fame 3 February, 2016, 9:32

Adele ka rënë në sy të publikut që nga adoleshenca e saj dhe ka krijuar një kapitull të ri në jetën e saj duke shitur albume dhe duke thyer rekorde botërore. Evoluimi i saj ka karakterizuar me shumë gjëra dhe Adele për veç që ka sjellë këngë të ndryshme... Më shumë
Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurosong, më mirë di të aktrojë se të këndojë
Ka qëndruar për pak ditë në Prishtinë për punë dhe realizimin e një fotosesioni të ri. Po si i ka kaluar ditët atje? ‘’Kanë shkuar shumë bukur, intensivisht, por kështu e bëj jetën edhe në Tiranë. Gjithç- ka bukur, eksperienca të reja, por cilësia e punëve ka qenë e... Më shumë
Kosova do të promovohet si vend atraktiv për regjisorët e huaj
Kosova është një lokacion i përshtatshëm për shesh xhirimi, dhe filmbërësit kosovarë kanë potencial për të bashkëpunuar me produksione ndërkombëtare kinematografike. Këto janë veç dy prej atyre që një organizatë e themeluar rishtazi synon t’i promovojë. “Kosovo Film Commission”, është emri i organizatës, e para e këtij lloji e... Më shumë
Shanina Shaik mahnitëse në setin e ri
Bukuroshja australiane mahnitë përsëri. Modelja e Vicotria’s Secret, Shanina Shaik, vjen me fotografi të reja ku sigurisht se shkëlqen. Ajo, përherë e bukur, duket si një tigreshë në fotot me bikini njëpjesëshë, me të cilët ekspozon linjat seksi të një supermodeleje.   Më shumë
Lady Gaga, në Grammy në kujtim të David Bowie
Në natën e Grammy, me datë 15 shkurt, do të performojnë edhe Adele, Kendrick Lamar, Sam Hunt etj. . Një hapësirë e veçantë do ta sjellë figurën David Bowie në një tribut që do të bëhet nga Lady Gaga, në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. “Kur kam rënë... Më shumë