Disa mësime nga e jeta e të famshmit Shah Rukh Khan
Shah Rukh Khan, i njohur edhe si SRK, është një aktor mjaftë i famshëm indian. Ai njihet edhe si ‘Mbreti i Bollywood-it’, dhe ka luajtur në më shumë se 80 filma Bollywood-ian, si dhe ka fituar çmime të ndryshme prestigjioze. Këto janë disa nga thëniet e tij: Uria e pangopshme... Më shumë
Kendall Jenner: Nuk kam marrë mësime modelimi
Ajo po shijon suksesin e arritur si modele, dhe ka sfiluar për mjaft stilistë ku përfshihet dhe brandi i famshëm Chanel. Por ajo pranon se për të ecur në sfilatë dhe për të pozuar para kameras nuk ka marrë mësime modelimi. 20-vjeçarja pranon se nuk ka bërë asnjë trajnim,... Më shumë
10 Unazat më të shtrenjta në botë
Unaza ka qenë gjithmonë një simbol jo vetëm i lidhjes dhe dashurin por edhe i statusit. Kështu duket se të famshmit shpesh herë përfshihen në një garë se kush do ta ketë unazen  më të bukur dhe më të shtrenjtën. Më poshtë ne ju sjellim  disa nga  unazat më... Më shumë
Eneda Tarifa në Eurovision do të prezantohet në natën e dytë
Është hedhur shorti i vendeve pjesëmarrëse në netët gjysmëfinale të Eurovisionit, i cili këtë vit do të mbahet në Suedi. Në një ceremoni në ‘City Hall’ Stokholmi do të jetë mikpritësi i konkurentëve të Festivalit Europian 2016. Përfaqësuesja e Shqipërisë, Eneda Tarifa, do të prezantohet natën e dytë të... Më shumë
Shtyhet koncerti i Gjurmëve

Shtyhet koncerti i Gjurmëve

Fame 26 January, 2016, 10:04

Koncerti i grupit Gjurmët i paralajmëruar për 17 Shkurt është shtyer për në Pranverë Shkak i kësaj shtyerje është kompleksiteti i koncertit dhe koha e shkurtë për tu përgatitur grupi për një kualitet sa më të mirë. Kështu thuhet në postimin e bërë nga grupi Gjurmët në Facebook. SHTYHET... Më shumë
Jenifer Lopez gris kostumin në skenë
Këngëtarja Jennifer Lopez ka filluar me shumë sukses koncertet e saj në Las Vegas. Jennifer Lopez kaloi një situatë të pakëndshme gjatë shfaqjes në Las Vegas. 46 – vjeçarja ishte duke kërcyer në skenë dhe në momentin që u përkul përpara publikut që po e duartrokiste, grisi kostumin. Gjatë... Më shumë
Beyonce kërcënohet me vdekje

Beyonce kërcënohet me vdekje

Fame 26 January, 2016, 9:38

Një fans anonim ka shkruar një koment shqetësues tek një foto e Beyonce-s, postuar ne llogarinë Instagram të mamasë së saj Tina Lawson. “Do ta vras vajzën tënde. Kam bërë planin dhe e imagjinoj edhe aromën që gjaku mund të ketë” ka shkruar një preson @aviante4291. Ky shkrim ka... Më shumë
Filmi “Shok” e mahnit Edi Ramën
Filmi i parë kosovar që është nominuar për Oscar, mbrëmë është shfaqur edhe në ambientet e Kryeministrisë së Shqipërisë. I titulluar “Shok”, ky film është futur në kategorinë e filmit më të mirë të shkurtër, “Live Action Short Film”. Në të trajtohen tri histori të vërteta që vijnë nga... Më shumë
Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora ka bërë që të gjithë të kthejnë kokat nga ajo kur u shfaq me një fustan ngjyrë portokalli në tepihun e kuq, të shfaqjes së Versace që u mbajt të dielën në kuadër të Javës së Modës në Paris. 25 vjeçarja bëri... Më shumë
Rihanna konfirmon se albumi i saj “Anti” është gati
Këngëtarja e famshme Rihanna ka bërë të ditur se më në fund e ka kompletuar albumin e saj të ri “Anti” Fansat e Rihanes janë duke pritur me muaj të tërë që ylli i R&B të lansoj albumin e saj të tetë i cili mendohej se do të vinte... Më shumë