VIP
Kim Kardashian kapet me të dashurën e Fero-s, kjo është arsyeja…
Kim Kardashian,kjo fytyrë publike e cila shumë shpesh përballet me kompani që kopjojnë veshjet e saj, ka reaguar së fundmi ndaj një brendi të famshëm. Është fjala për brendin ‘Missguided’ I cili shumë shpesh kopjon fustanat apo dukjen e modeles. Së fundmi është një fustan që e ka reklamuar... Më shumë
Djalin e pagëzuan me emrin Zëri, Elita dhe Gjiko marrin një propozim tejet interesant nga ndjekësit nëse do të kenë një vajzë në të ardhmen
Elita Rudi dhe Gjiko sot (e enjte) kanë pranuar urime të shuma për ardhjen në jetë të djalit, mirëpo ka pasur të atillë që janë tallur me emrin që ia kanë vënë. Elita Rudi dhe bashkëshorti i saj, reperi Gjiko, mbrëmë (e mërkurë) janë bërë prindër për herë të... Më shumë
Bebe Rexha e lumtur në krahët e këtij mashkulli
Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha në foton e fundit të publikuar në Instagram shihet në krahët e një mashkulli mirëpo nuk ka të bëjë me raportet e afërta si çift, shkruan lajmi.net. Bebe ka treguar se mashkulli në krahët e të cilit shihet është miku i saj i ngushtë. “Miq... Më shumë
Gazetari italian: Kam një vajzë me këngëtaren shqiptare
Gazetari italian, Vittorio Sgarbi, e ka pranuar publikisht se ka një vajzë me këngëtaren shqiptare. Prej disa kohësh është përfolur se gazetari i njohur italian, Vittorio Sgarbi, ka një vajzë me një këngëtare shqiptare, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net. E gjatë një interviste të fundit ai e ka... Më shumë
Do të mahniteni me dukjen e re të Nora Istrefit
Nora Istrefi pa dyshim se është një ndër këngëtaret më të pëlqyera të estradës, transmeton Gazeta Metro. Ajo vazhdimisht poston fotografi ku shpesh edhe eksperimenton me veshjën, pamjen apo flokët. Edhe kësaj radhe ajo po duket tejet bukur në sesionin e ri të fotografive.  Në instagramin e saj Nora... Më shumë
Ndjekësit e ‘kryqëzojnë’ Arbana Osmanin për fustanin e shkurtë: Nuk të shkon dhe duhet të…
Arbana Osmani ka pranuar kritika nga fansat për veshjen e saj. Arbana Osmani e ka publikuar një foto të re në llogarinë e saj në Instagram, mirëpo nuk kanë munguar kritikat nga publiku, shkruan lajmi.net. Sipas tyre, Arbana e ka veshur fustanin shumë të shkurtër dhe publiku e kanë... Më shumë
Elita Rudi publikon imazhin e parë të djalit, konfirmohen burimet e Sovrani.info për emrin e tij
Ashtu siç raportoi mbrëmë Sovrani.info vetëm pak qaste pas lindjes së djalit të Gjikos dhe Elitës se bebi i tyre do të pagëzohej me emrin Zëri, sot kjo është konfirmuar edhe nga vetë prezantuesja Elita Rudi, shkruan Sovrani.info. Mëngjesin e sotëm, Elita ka publikuar fotografin e parë të djalit... Më shumë
Fero dënohet nga gjykata

Fero dënohet nga gjykata

FameVIP 21 February, 2019, 10:42

Gjykata e Lipjanit sot shpalli aktgjykimin ndaj Feronit Shabanit, reperit të njohur si Fero. Atë gjykata e dënoi me 5 muaj burgim me kusht si dhe 1200 euro dënim me gjobë. Reperi nuk do ta vuajë këtë dënim nëse në afat prej një viti nuk do të kryejë ndonjë... Më shumë
Veshja e Elvanës u duk e veçantë , por qenka e kopjuar
Programi i 11 vjetorin të Pavarësisë së Kosovës të dielën përfundoi me koncertin ‘live’ të këngëtares shqiptare, Elvana Gjata. Artistja e cila iu rikthye publikut pas disa muajsh pauzë, përmes performancës së solli disa nga krijimet e saj të fundit, por edhe këngë popullore shqiptare. Megjithatë, ishte edhe paraqitja... Më shumë
Këta janë të gjithë fituesit e “Brit Awards 2019”
Shfaqja më e madhe e çmimeve britanike BRIT Awards, është mbajtur në O2 Arena të Londrës, ku Hugh Jackman, Pink dhe Calvin Harris ishin në mesin e interpretuesve. Yjet pjesëmarrës në këtë evenimentin e “Brit Awards 2019” sivjet ishin të shumtë, ndër ta edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore,... Më shumë