VIP
Dy e më shumë këngëtarë në një familje (FOTO)
Jemi mësuar të shohim prej vitesh këngëtarë të ndryshëm dhe çdo ditë po shfaqen edhe këngëtarë të rinjë. Njëra ndër arsyet mund të jetë që fëmijët e kanë trashëguar këtë profesion prej prindërve të tyre, shkruan Sovrani.info. Më poshtë sovrani.info do t’iu sjell disa fotografi ku shihen familjet kosovare... Më shumë
Këngëtari kosovar ia kap “zogun” Tunës (FOTO)
Yll Limani dhe Tuna Sejdi kanë javë që janë në shënjestër të portaleve për një relacion që tejkalon miqësitë. Bashkë po shihen vazhdimisht në studio, koncerte e klube dhe kjo ka bërë që të dyshohet për një lidhje të mundshme. Kjo është mohuar nga Ylli në Prive por një... Më shumë
Nexhmije Pagarusha si Marlyn Monroe (FOTO)
Nexhmije Pagarusha vazhdon të mbetet njëri nga zërat më të mirë shqiptar, duke mbajtur me plot krenari epitetin si “Bilbili i Kosovës” Nexhmije Pagarusha ndër vite ka treguar se ishte një artiste e kompletuar, këngëtare e mrekullueshme, por edhe aktore e dalluar filmi shkruan sovrani.info. Ajo gjithashtu njihet edhe... Më shumë
A ju kujtohet ‘Maria’ e serialit ‘Për ty’? Shikoni si duket sot ajo (FOTO)
Ai ka qenë ndër serialet e para dhe më popullorët në trojet shqiptare. Bëhet fjalë për serialin e dubluar në shqip “Për ty” në të cilin rolin kryesor e kishte aktorja meksikane Ana de la Reguera e quajtur Maria, së bashku me aktorin Leonardo Garcia Vale, i quajtur Antonio,... Më shumë
Shikoni Era Istrefin kur ende nuk ishte këngëtare (FOTO)
Era Istrefi është njëra ndër këngëtaret e reja e cila ka shtri karrierën e saj jo vetëm brenda Kosovës por edhe jashtë saj, ku është parqitur me performanca të ndryshme në shumë media të huaja si në Francë, Gjermani etj. Prej se kur Era është shfaqur në profesionin e... Më shumë
Si duken sot këngëtarët e hitit ”Macarena”? (FOTO/VIDEO)
Grupi spanjoll Ros del Rio, ishin formuar që prej vitit 1962, por u bënë të njohur në gjithë botën vetëm në vitin 1994. Kënga e tyre “Macarena” u lansua në vitin 1994 dhe u bë një senzacion i asaj kohe në gjithë botën, shkruan Magazina.al Dy anëtarët e grupit... Më shumë
Nëna e kësaj këngëtareje shqiptare është shtruar në spital (FOTO)
Këngëtarja,  Xhesika Ndoj ka publikuar një foto në Instagram, ku tregon se ndodhet në Spital Ushtarak. Ajo ka shtruar nënën e saj, e cila mesa duket nuk ndihet mirë. “E shtrejta ime pa ty sjam sa kushi. Do behësh mir do lutem për ty ditë nate shpirti im,”-shkruan Xhesika... Më shumë
Linda Halimi si Beyonce (VIDEO)
Linda Halimi ka një zë të fuqishëm. Ajo këtë e dëshmoi edhe gjatë pjesëmarrjes në talent shoun amerikan “American Idol’. Por, këngëtarja mendon se zë si të këngëtares së famshme amerikane, Beyonce. Ajo ka publikuar një video në Snapchat teksa mundohet ta imitoi bashkëshorten e reperit, Jay-Z /Telegrafi/ https://www.facebook.com/telegrafi.magazina/videos/1623392431284968/ Më shumë
Bebe Rexha është këngëtarja më e përfolur shqiptare në botë. Ajo kohë më parë kishte pohuar se do të donte një të dashur shqiptar. Së fundi, këngëtarja është parë në krah të aktorit shqiptar, Blerim Destani, ku ky i fundit këtë moment e ka ndarë përmes llogarisë personale në... Më shumë
Ledri falenderon.. (FOTO)

Ledri falenderon.. (FOTO)

FameVIP 11 July, 2016, 22:47

Reperi i njohur Ledri Vula ka festuar 30 vjetorin e lindjes përmes një feste surprizë me miqtë dhe familjarët. Por Ledri nuk ka harruar të falenderojë në rrjetet sociale të gjithë ata që ishin të pranishëm në ditëlindjen e tij. Më shumë