VIP
Nga sot besimtarët myslimanë nisen për udhëtimin e tyre drejt Haxhit, i cili është një nga kushtet e fesë islame. Sot edhe këngëtari shqiptar Labinot Tahiri, ka përciellur nënën e tij drejt këtij udhëtimi i cili për besimtarët cilësohet si i shenjët. Më shumë
Blero dhe Afrona, foto nga shtrati (FOTO)
Lidhja e tyre duket se është më e fortë se kurrë më parë. Blero dhe Afrona nuk po i ndahen njëri tjetrit, sa në Zvicër bashkë ashtu edhe në Prishtinë. Madje Blero martoi vëllaun këto ditë, ku e dashura e tij Afrona shkëlqeu në dasëm. Por Prive siguron një... Më shumë
Për pushuesit që ishin të pranishëm në koncertin e Tuna Sejdiut në Vlorë, nata u bë më e nxehtë kur ajo nisi të bënte lëvizje erotike, duke harruar që kishte mijëra sy që e shihnin. Nga njëri cep i skenës në tjetrin ajo nuk ndalej duke prekur veten, e duke... Më shumë
Modelja seksi Anxhela Martini ka publikuar një foto me bikini, e cila lë pa fjalë. Linjat e modeles duket të mrekullueshme ndërkohë që vijon pushimet e saj më të dashurin në Ibiza. Megjithatë ndonëse duke pushuar Anxhela nuk mund të qëndrojë pa pozuar edhe për një foto të thjeshtë. Më shumë
Në verë, turizmi është më shumë sesa disa çadra në rërë. Biznesi i argëtimit zhvendoset drejt bregdetit. Aty luhet me shijet, me trendet e fundit, me festat me shkumë, lojërat ujore sportive, këngëtarët dhe DJ më “in” të momentit. Tek e fundit, ato janë “zot” për pak kohë. Por... Më shumë
Dy krenaritë e shqiptarëve, ish-kapiteni Lorik Cana dhe ylli botëror Rita Ora mbrëmë siç do mendonte pak kush u bënë bashkë në koncertin në nder të shënjterimit të Nënës Terezë. Dyshja hapën bashkë koncertin teksa një kimi perfekte u vërejt edhe në prapaskenë me disa foto së bashku me... Më shumë
  Vokalisti i rok bandit KISS ka deklaruar se asnjëherë në jetën e tij nuk është dehur dhe nuk ka pirë asnjë lloj droge. Ai ka treguar se këtë vendim e ka marrë kur ka qenë shumë i ri, për respekt ndaj nënës së tij e cila e kishte... Më shumë

A i njihni këta fëmijë?

FameVIP 4 September, 2016, 9:43

  Shumica e njerëzve kanë fatin e keq që kujtimet e tyre të fëmijërisë ti kenë të treguara vetëm gojarisht. Mirëpo prindërit e këtyre të famshmëve duket se janë treguar paksa më të kujdesshëm dhe kanë ruajtur edhe fotografi nga fëmijëria e të vegjlëve të tyre, pa e ditur... Më shumë
Mbrëmë u mbajt një koncert me rastin shenjtërimit të Nënë Terezës. Shumë personalitete të fushave të ndryshme të artit, politikës dhe sportit ishin të pranishëm në bazilikën e Vatikanit. Mesin e tyre ishin edhe personalitete që me prejardhje janë prej qytetit të Gjakovës. I tillë është rasti kur bëhen... Më shumë
Ka publikuar vetëm një këngë, është larguar nga koncertet verore, ka qenë mesatarisht aktive në rrjetet sociale dhe përsëri ka qenë në qendër të vëmendjes. Bëhet fjalë për Elvana Gjatën e cila ka paralajmëruar projektin e parë në vjeshtë, një fotosesion në New York nga fotografi, David Paul Larson.... Më shumë